Lodowy tunel to zły omen mimo tego, że na zdjęciach wygląda fantastycznie

Ludzie dla skali. Po lewej Ed Bourdeau.
Ludzie dla skali. Po lewej Ed Bourdeau.
Źródło zdjęć: © © Ed Bourdeau / Carter News / Forum
Marcin Watemborski

08.06.2022 12:25, aktual.: 08.06.2022 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielki lodowy tunel na Alasce z pewnością przywodzi na myśl mroźną planetę Hoth miłośnikom "Gwiezdnych Wojen". Faktycznie ten widok nie jest codzienny, lecz niczego dobrego to nie wróży.

Lodowy tunel został dostrzeżony przez fotografa przyrody i krajobrazu Eda Bourdeau. 58-letni miłośnik podróży natknął się na niego po drodze na lodowiec Nilchina oddalony od alaskańskiego Anchorage (USA) o 2 godziny drogi na północ.

O ile ta formacja lodowa jest naprawdę zjawiskowa wizualnie i każdy, kto będzie w okolicy może się nią zachwycać, to nie wiadomo jak długo. Wielka dziura w twardym lodzie świadczy o jednym – klimat się ociepla.

Obraz
© © Ed Bourdeau / Carter News / Forum

Naukowcy zwracają uwagę, że rzadko kiedy tunel w lodowcu ma taką średnicę, a na oko jest to ponad 10 metrów. 2 lata temu, gdy znajomy wspomniał o tej dziurze Edowi, była ona jeszcze mniejsza. Obecnie spokojnie przejechałaby tamtędy bardzo wysoka ciężarówka.

Eksperci są zaciekawieni wspomnianym tunelem jeszcze przez inną kwestię. Takie formacje przeważnie pojawiają się nad rzekami, a tutaj podłożem jest lita skała. Z pewnością twórcy "Gwiezdnych Wojen" byliby zachwyceni tą lokacją.

Obraz
© © Ed Bourdeau / Carter News / Forum
Obraz
© © Ed Bourdeau / Carter News / Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)