Lomography Naiad 15 mm f/3.8 Art to szkło, na które warto zwrócić uwagę

Lomography Naiad 15 mm f/3.8 Art to szkło, na które warto zwrócić uwagę

Lomography Naiad 15 mm f/3.8 Art to szkło, na które warto zwrócić uwagę
Marcin Watemborski
05.04.2018 07:09, aktualizacja: 26.07.2022 18:04

Firma Lomography pokazuje ostatnio coraz więcej interesujących rozwiązań. Co ciekawe –wszystkie z nich dają niedoskonały obraz, ale taki jest właśnie sens tej sztuki. Oto nowe szkło, która może przypaść do gustu niektórym z was.

Lomografia jest mi dość bliską, specyficzną dziedziną fotografii. ”Rób zdjęcia wszystkiego i wszędzie” – nawet, jeśli oznacza to fotografowanie z biodra bez namysłu. Chodzi o sam akt robienia zdjęć i wyzwolenie przez to swojej kreatywności. Po kilku dniach intensywnych zdjęć pozwala to na odcięcie się od profesjonalnego świata.

Obraz

Nowym produktem Lomography jest obiektyw Naiad 15 mm f/3.8 Art. Został on stworzony na podstawie systemu Neptune Convertible Art Lens. Pierwsze pogłoski o jego premierze pojawiły się już w maju zeszłego roku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Dzięki systemowi Neptune będzie można rozszerzać działanie obiektywu na aparaty z matrycami Mikro Cztery Trzecie, APS-C oraz pełnoklatkowymi. Jest on dostępny dla następujących systemów: Nikon F, Canon EF i Pentax K. Firma udostępnia również adaptery, dzięki którym podepniecie ich obiektywy do aparatów Sony, Olympus, Panasonic i innych.

[b]Ogniskowa:[/b] 15mm[b]Zakres przysłon:[/b] f/3.8 – f/22[b]Minimalna odległość ostrzenia:[/b] 0.01 m[b]Kąt widzenia:[/b] 135°[b]Mocowania:[/b] Canon EF, Nikon F or Pentax K[b]Konstrukcja:[/b] 9 elementów w 7 grupach[b]Rozmiar filtra:[/b] 100 mm (szerokość) x ≥10mm (wysokość) x 2mm (grubość)

Każde szkło jest manulane i nie zawiera żadnych styków, więc bez względu na system, z którego korzystacie – nic nie tracicie. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowana osłona przeciwsłoneczna, która pełni rolę mocowania filtrów o szerokości 10 cm oraz do 2 mm grubości. W zestawie otrzymacie zaślepki, sakiewkę na obiektyw oraz ściereczkę.

Obraz

Obiektyw możecie kupić w podstawowej wersji za 449 dolarów (ok. 1550 zł) oraz w różnych wariacjach, jak zestaw z filtrami za 799 dolarów. Kompletny system Neptune kosztuje 1249 dolarów z filtrami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Lomography.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)