Londyn zrobiony z piernika. Inżynierowie zachwycili szczegółową miniaturą

Londyn zrobiony z piernika. Inżynierowie zachwycili szczegółową miniaturą

Londyn zrobiony z piernika. Inżynierowie zachwycili szczegółową miniaturą
Źródło zdjęć: © © Luke Hayes / Somerset House
Marcin Watemborski
10.12.2019 07:33, aktualizacja: 26.07.2022 15:05

Święta coraz bliżej i coraz więcej dekoracji zaskakuje pomysłowością. Londyńskim Muzeum Architektury po raz czwarty pokazało miniaturkę całego miasta zrobioną z piernika. To smakowity kąsek dla wszystkich miłośników Bożego Narodzenia.

Od 4 lat londyńskie Muzeum Architektury prezentuje w Somerset House bardzo wyjątkową, świąteczną wystawę. Inżynierowie, projektanci i architekci biorą udział w niecodziennym projekcie i starają się stworzyć miniaturę Londynu z piernika. Przykładają do tego największą wagę. Tegorocznym motywem przewodnim pierniczkowego miasta był transport. Cała ekipa chciała przedstawić nowe sposoby poruszania się po Londynie.

Każdy może przyjść do Somerset House i zobaczyć smakowity kąsek w postaci piernikowego Londynu i podziwiać kunszt projektantów oraz oczywiście piekarzy. Jestem pod wrażeniem tego, jak oddali oni ducha stolicy Wielkiej Brytanii przez pierniczki. Miasto wygląda nie tylko słodko, ale naprawdę pięknie – zupełnie, jak wyjęte z bożonarodzeniowej bajki.

Obraz
© © Laura Chiesa / Zuma Press / FORUM

Ten nietypowy sposób przedstawienia miasta ma na celu zbliżenie ludzi do architektury Londynu oraz zwrócenie uwagi na często ważne rzeczy. Transport jest tutaj jednym z kluczowych tematów, gdyż stolica Wielkiej Brytanii należy do najbardziej zakorkowanych miast całej Europy.

Pierniczkowe miasto zostało zaprojektowane przez firmy Tubbalds Planning oraz Urban Design. W tworzeniu brali udział najlepsi projektanci z całego miasta. Wśród twórców znalazły sięfirmy: Foster + Partners, PDP London, PLP Architecture, Turner Works oraz Phase 3. Po odwiedzeniu wystawy możecie wziąć udział w warsztatach, na których nauczycie robić się swoje własne domki z piernika. To dopiero estetyczna uczta!

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Więcej informacji znajdziecie na stronie Somerset House.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)