Lot z perspektywy pierwszej osoby. DJI prezentuje gogle dla pilotów

Lot z perspektywy pierwszej osoby. DJI prezentuje gogle dla pilotów

Lot z perspektywy pierwszej osoby. DJI prezentuje gogle dla pilotów
Marcin Watemborski
02.08.2019 07:38, aktualizacja: 02.08.2019 09:38

Firma DJI jest liderem rynku dronów. Wprowadza co chwile nowe ciekawe rozwiązania. Najnowszym z nich są specjalne gogle do podglądu obrazu kamery drona z perspektywy pierwszej osoby. Możesz poczuć się, jakbyś sam leciał!

System do transmisji obrazu z perspektywy pierwszej osoby firmy DJI jest kierowany do pilotów dronów wyścigowych. Wraz ze specjalnym kontrolerem w parze idą gogle do podglądu widoku z kamery. Wyglądają naprawdę futurystycznie i są wyposażone w 4 antenki. Przypominają wzornictwem urządzenie rodem z uniwersum ”Gwiezdnych Wojen”.

Wspomniany zestaw jest interesującym krokiem ze strony DJI ze względu na to, że wcześniej firma koncentrowała się na profesjonalnych rozwiązaniach dla filmowców i fotografów. Jest to kolejny produkt, po kamerce DJI Osmo Action, który kieruje poczynania producenta sprzętu w stronę branży sportowej. Rynek dronów wyścigowych to dziedzina, która rozwija się wyjątkowo prężnie, jednak piloci koncentrują się głównie na rozwiązaniach zrób-to-sam. Jeśli DJI poszerzy swoją ofertę w tym zakresie, może bardzo szybko odnieść sukces na nowym polu.

DJI - Introducing the DJI Digital FPV System

Kamera do systemu FPV (First Person Viewing) ma rozdzielczość ograniczoną do Full HD (1080p) i nie została wyposażona w zaawansowaną stabilizację obrazu, jak w dronach filmowych pokroju DJI Mavic Pro 2. Na pewno jednak będzie lepszym rozwiązaniem niż kombinowanie po kosztach. Pamiętajmy o tym, że DJI przykłada się bardzo mocno do swoich produktów związanych z obrazem i jego transmisją.

Opóźnienie w przesyłaniu obrazu między kamerką, a goglami wynosi jedynie 28 milisekund, a zasięg kontrolera to około 4 kilometrów. Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone w system zapobiegania nakładaniu się sygnałów, który pozwala im działać bez zarzutu, gdy w okolicy znajduje się nawet 8 innych dronów.

Obraz

DJI informuje, że system można zamocować również do zwykłych dronów, nie tylko wyścigowych. System sterowania kamerą i podglądem jest niezależny od głównego dowodzenia dronem, wiec urządzenia nie będą sobie wchodziły w drogę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie DJI.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)