Louis Mendes od ponad 40 lat robi zdjęcia mieszkańców Nowego Jorku

Louis Mendes od ponad 40 lat robi zdjęcia mieszkańców Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © © Mr. Grate / [Instagram](https://www.instagram.com/grate_reflections/)
Marcin Watemborski

03.04.2018 10:46, aktual.: 03.04.2018 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdy w Nowym Jorku słyszał o nim lub widział go na ulicy. Louis Mendes przemierza zakątki Wielkiego Jabłka z aparatem Speed Graphic z lat 40 XX wieku. W dobie aparatów smartfonach to dla niego jedyny sensowny sposób fotografowania. Jego styl jest genialny.

Louis Mendes sam w sobie jest legendą. Starszy, czarnoskóry mężczyzna w stylowych ciuchach, kapeluszu i z wielkim aparatem. Trudno go nie zauważyć na ulicy. Podejrzewam, że mało kto byłby w stanie odmówić mu zdjęcia.

Kocham życie. Kocham ludzi. Uwielbiam robić zdjęcia, rejestrując wyrazu ludzkich twarzy, uczucia, emocje. Daje im jedno zdjęcie – to, jak się czuję w tej chwili. Mam nadzieje, że lubię to, co tworzę. To po to to robię.

Why This Old School Photographer Uses Classic Film Camera vs Modern Digital Camera | New York Post

Powyższy filmik został nagrany w 2016 roku i widać na nim Mendesa, który używa wkładów Fujifilm FP-100C, czyli rozrywanych polaroidów. Niestety zostały one wycofane z produkcji, nad czym ubolewa do dziś wielu fotografów. Ich ceny na portalach aukcyjnych drastycznie skoczyły.

Louis Mendes uwielbia fotografię natychmiastową. W jego rozumieniu jest to ”prawdziwa fotografia” – nikt nią nie manipuluje. Fotograf zwraca uwagę, że nie jest to cyfrowy obraz, a prawdziwe, namacalne zdjęcie, które można zobaczyć po kilku minutach i wziąć ze sobą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)