Louis Mendes od ponad 40 lat robi zdjęcia mieszkańców Nowego Jorku

Louis Mendes od ponad 40 lat robi zdjęcia mieszkańców Nowego Jorku

Louis Mendes od ponad 40 lat robi zdjęcia mieszkańców Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © © Mr. Grate / [Instagram](https://www.instagram.com/grate_reflections/)
Marcin Watemborski
03.04.2018 10:46, aktualizacja: 03.04.2018 12:46

Chyba każdy w Nowym Jorku słyszał o nim lub widział go na ulicy. Louis Mendes przemierza zakątki Wielkiego Jabłka z aparatem Speed Graphic z lat 40 XX wieku. W dobie aparatów smartfonach to dla niego jedyny sensowny sposób fotografowania. Jego styl jest genialny.

Louis Mendes sam w sobie jest legendą. Starszy, czarnoskóry mężczyzna w stylowych ciuchach, kapeluszu i z wielkim aparatem. Trudno go nie zauważyć na ulicy. Podejrzewam, że mało kto byłby w stanie odmówić mu zdjęcia.

Kocham życie. Kocham ludzi. Uwielbiam robić zdjęcia, rejestrując wyrazu ludzkich twarzy, uczucia, emocje. Daje im jedno zdjęcie – to, jak się czuję w tej chwili. Mam nadzieje, że lubię to, co tworzę. To po to to robię.

Why This Old School Photographer Uses Classic Film Camera vs Modern Digital Camera | New York Post

Powyższy filmik został nagrany w 2016 roku i widać na nim Mendesa, który używa wkładów Fujifilm FP-100C, czyli rozrywanych polaroidów. Niestety zostały one wycofane z produkcji, nad czym ubolewa do dziś wielu fotografów. Ich ceny na portalach aukcyjnych drastycznie skoczyły.

Louis Mendes uwielbia fotografię natychmiastową. W jego rozumieniu jest to ”prawdziwa fotografia” – nikt nią nie manipuluje. Fotograf zwraca uwagę, że nie jest to cyfrowy obraz, a prawdziwe, namacalne zdjęcie, które można zobaczyć po kilku minutach i wziąć ze sobą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)