Loupedeck+ - nowa wersja konsoli obsługuje nie tylko Lightrooma

Loupedeck+ - nowa wersja konsoli obsługuje nie tylko Lightrooma

Loupedeck+ - nowa wersja konsoli obsługuje nie tylko Lightrooma
Monika Homan
21.06.2018 12:19, aktualizacja: 26.07.2022 17:59

Nowa wersja konsoli Loupedeck pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu. Producent wziął sobie do serca uwagi użytkowników i wydał nową, ulepszoną konsolę, która jest kompatybilna z Capture One oraz Skylum Aurora HDR

Trzeba przyznać, że ludzie odpowiedzialni za konsolę Loupedeck potrafią wsłuchać się w potrzeby swoich klientów. Odkąd na rynku pojawiła się konsola do edycji zdjęć w Lightroomie - Loupedeck - słychać było sporo uwag dotyczących jej działania. Firma nie jest jednak głucha na te uwagi i wyciąga z nich wnioski.

Obraz

Nowa wersja konsoli Loupedeck+ jest na to dowodem. Podstawowym problemem, z jakim borykali się "nielightroomowi" fotografowie był fakt, że konsola była kompatybilna tylko z tym programem. Nowa wersja działa również z Capture One oraz Skylum Aurora HDR.

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Układ przycisków i pokręteł jest bardzo podobny. Różnica polega na jakości wykonania tych przycisków - poprawiono ich precyzyjność i stabilność działania.

Obraz

Konsola wyposażona jest w 17 przycisków, które w trybie użytkownika są w pełni programowalne. To, czego nie było w poprzedniej wersji to przycisk "custom mode", dzięki któremu możemy zmieniać funkcjonalność pokręteł. Otrzymujemy również więcej klawiszy funkcyjnych.

Oprogramowane do Loupedecka zostało napisane od nowa, aby zapewnić bardziej stabilne działanie.

Obraz

Producent zapowiada też wsparcie dla kolejnych aplikacji. Nowa konsola ma kosztować 999 zł, a w Polskich sklepach pojawi się w przyszłym tygodniu. Poprzednia wersja będzie dostępna do wyczerpania zapasów w obniżonej cenie 769 zł.

Posiadacze wcześniejszej wersji mogą do 20 sierpnia 2018 po zakupie nowej wersji skorzystać ze zwrotu części zapłaty wynoszącego 40 Euro.

Kilka dni po premierze Loupedeck+ ma pojawić się nowa wersja oprogramowania, która zastąpi dostępną aktualnie wersje 2.0 beta.

Loupedeck + : The Photo and Video Editing Console

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)