Lubisz dziwne historyczne zdjęcia? Mamy coś specjalnie dla ciebie
W historii świata było mnóstwo chwil, które były dziwne, niezrozumiałe, ironiczne czy zwyczajnie zabawne. Dzięki wynalezieniu fotografii, niektóre z nich udało się złapać na zdjęciach. Te historyczne kadry niejednokrotnie cię zaskoczą.
15.04.2022 | aktual.: 17.04.2022 15:24
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W internecie istnieją strony, o których się filozofom nie śniło, podobnie zresztą jak nie śniło im się o różnych chwilach w dziejach ludzkości. Strona Weird History (ang. Dziwna historia) publikuje historyczne zdjęcia, które nieraz wprawią odbiorcę w zakłopotanie.
Niemal natychmiast po tym, gdy w XIX wieku powstała fotografia, została ona zaadaptowana przez naukowców i kronikarzy, by dokumentować ważne momenty. Gdyby nie to medium, dziś nie wiedzielibyśmy, jak wyglądały przełomowe wydarzenia w historii. Co więcej – zdjęcia z dawnych czasów wielokrotnie sprawią, że uniesiemy brwi ze zdziwienia.
Chłopiec i jego knur.
Twitter jest znany jako opiniotwórcze medium społecznościowe, gdzie przeważnie możemy przeczytać, co politycy z różnych stron świata mają do powiedzenia na temat bieżących wydarzeń. Strona Weird History to zgoła co innego. Zamiast dotykać współczesnych tematów, sięga po przeszłość, a prowadzący ją Andrew Rader i jego znajomi serwują swoim odbiorcom porządną dawkę zaskoczenia.
Strona istnieje od września 2011 roku i dobrze funkcjonuje do dziś. Przez ten czas zgromadziła ponad 180 tys. obserwujących. Jest więc dla kogo wyszukiwać najdziwniejsze zdjęcia w historii. Zresztą zobaczcie sami.
Kelnerzy podają jedzenie robotnikom podczas konstrukcji hotelu Waldorf-Astoria, 1930.
Więcej zdjęć znajdziecie na Twitterze.
Kiedyś do wózków dla dzieci zaprzęgano psy lub kozy.
Jesse Owens wygrał złoty medal podczas zawodów w nazistowskich Niemczech, 1936.
Początki nurkowania, 1915.
Rower z napędem rakietowym.
Pierścionek z kotem znaleziony w Egipcie, datowany na 2700 lat.
Pociąg Mercury w Chicago, 1936. Miał być najszybszym pociągiem międzymiastowym w okolicy.
Słonie w okolicy lotniska Heathrow w Londynie miały wielkie nauszniki, by chronić ich słuch przed hałasem.
Tour de France w 1920 roku.
Drzewo, które miało 2 tys. lat, początek XX w. w Kalifornii.
Drwale pracujący w Kanadzie.