Lubisz Wesa Andersona? Nie oderwiesz oczu od tych zdjęć

Lubisz Wesa Andersona? Nie oderwiesz oczu od tych zdjęć

Lubisz Wesa Andersona? Nie oderwiesz oczu od tych zdjęć
Źródło zdjęć: © © Accidentally Wes Anderson / [Instagram](https://www.instagram.com/accidentallywesanderson/)
Marcin Watemborski
04.11.2021 14:29, aktualizacja: 06.03.2024 22:31

Wes Anderson to reżyser, który uwielbia operować w swoich filmach bardzo specyficzną estetyką. To nie tylko pastelowe kolory i doskonale dobrane palety, ale również m.in. wielkie budynki, czy wręcz bajkowe elementy. Okazuje się, że takie rzeczy naprawdę istnieją, a dowody są na zdjęciach.

Jeśli nie oglądaliście Grand Budapest Hotel, musicie to koniecznie nadrobić. Abstrahując od świetnie poprowadzonej linii fabularnej, ten film to po prostu estetyczne arcydzieło. Wes Anderson w swojej minimalistycznej twórczości uwielbia pokazywać przesadę okraszoną pięknymi kolorami. Jego twórczość pełna jest inspiracji bajkowymi opisami czy grania bardzo subtelnymi kontrastami.

Na Instagramie jest konto, które nazywa się Accidentally Wes Anderson (Przypadkowy Wes Anderson), gdzie co chwilę pojawiają się zdjęcia w estetyce znanej z filmów tego reżysera. Głównie są to zdjęcia krajobrazowe oraz architektury, które z powodzeniem mogłyby być ilustracjami do znanych bajek.

Wes Anderson uważany jest za ekscentryka, lecz widać, że w tym szaleństwie jest metoda. Jego filmy zostały wielokrotnie nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową, Brytyjską Akademię Filmową, jury w Cannes, jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz Berlinie, jak też otrzymał nagrody: Saturn, Annie, Satelita, Cesar oraz wiele innych. Styl Andersona odbiega od konwencjonalnego postrzegania sztuki filmowej i bardziej naciska na ekspresję artystyczną.

Więcej interesujących zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)