LucidPix AI zamienia zwykłe zdjęcia w 3D, nawet na starszych smartfonach

LucidPix AI zamienia zwykłe zdjęcia w 3D, nawet na starszych smartfonach
Źródło zdjęć: © © Lucid Pix AI / YouTube
Kasia Piotrowska

10.01.2020 12:52, aktual.: 26.07.2022 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LucidPix AI to aplikacja, która pozwala na wygenerowanie trójwymiarowych zdjęć na telefonie. Przekształca zarówno te, wykonane z poziomu aplikacji, jak i załadowane z galerii.

Startup Lucid zaprezentował aplikację, która pozwala użytkownikom zamienić zwykłe zdjęcia w fotografie 3D korzystając ze sztucznej inteligencji. Całość operacji dokonywana jest przez oprogramowanie. Nie potrzeba specjalnego aparatu w telefonie. Efekt można uzyskać także na starszych (około 7-letnich) smartfonach oraz na zdjęciach granych z galerii.

W testowej wersji dostępnej w sklepie Google Play znajdziemy trzy podstawowe funkcje. Pierwsza to ramki 3D, pozwalające nam na przykład na umieszczenie naszego zdjęcia za oknem kabiny samolotu lub dodanie sztucznych płatków śniegu. Druga to wykonanie zdjęcia 3D z poziomu aparatu. Trzecia pozwala na przekształcenie w trójwymiarowe zdjęcia wgranego z galerii telefonu.

LucidPix Teaser Video

Aplikacja ma swoje ograniczenia, a w praktyce efekt nie jest tak spektakularny, jak zapowiadają twórcy. Zdjęcia wybrane do prezentacji wyglądają jak żywe, w rzeczywistości jest trochę gorzej. Po zainstalowaniu aplikacji zauważyłam, że jej mechanizm opiera się przede wszystkim na rozciąganiu brzegów kadru. Dla realistycznego efektu 3D trzeba dość mocno... zmrużyć oczy.

Sam zamysł jest jednak ciekawy, a aplikacja w podstawowej wersji dostępna jest za darmo. Twórcy zamierzają ją jeszcze rozwijać, więc jest nadzieja, że z czasem technologia będzie dawać bardziej realistyczne efekty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)