Ludzie z całego świata odtwarzają klasyczne obrazy. Podejmiesz wyzwanie?

Ludzie z całego świata odtwarzają klasyczne obrazy. Podejmiesz wyzwanie?

Ludzie z całego świata odtwarzają klasyczne obrazy. Podejmiesz wyzwanie?
Źródło zdjęć: © © Getty Museum / [Twitter](https://twitter.com/GettyMuseum/status/1242845952974544896/photo/2)
Marcin Watemborski
02.04.2020 11:12, aktualizacja: 02.04.2020 14:26

Nie wiadomo, kto zaczął wyzwanie odtwarzania klasycznych dzieł sztuki – czy było to Muzeum Getty, czy oddolna inicjatywa internautów. Wiadomo natomiast jedno – to świetny sposób, by wykazać się kreatywnością i zabić nudę podczas siedzenia w domu. Do dzieła!

Na Twitterze Muzeum Getty pojawi się post w wyzwaniem dla internautów: "Rzucamy ci wyzwanie odtworzenia dzieła sztuki z przedmiotami (i ludźmi), którzy są w twoim domu”". Jak się domyślacie, na odzew internautów nie trzeba było długo czekać. Ludzie zebrali się i zaczęli kombinować. Niektóre ze zdjęć naprawdę są bliskie oryginałów! Internauci wykazali się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Należy wybrać lubione dzieło sztuki, znaleźć 3 rzeczy z najbliższego otoczenia i odtworzyć wspomniany obraz, rzeźbę lub zdjęcie wykorzystując te przedmioty. Żeby zachęcić do zabawy internautów, pracownicy muzeum zaczęli wrzucać swoje prace. Naprawdę nieźle im to wyszło i podejrzewam, że mieli przy tym kupę zabawy, bo przecież to jest najważniejsze. Odrobina poczucia humoru przyda się nam wszystkim.

Ludzie w swoich wersjach dzieł sztuki wykorzystują wszystko, jak popadnie – jedzenie, lalki, ubrania, meble, a nawet papier toaletowy. Z tym ostatnim to bym tak nie szalał – nie wiadomo, kiedy może go zabraknąć. Generalnie zabawy jest co nie miara, a jednocześnie to świetne ćwiczenie kreatywnego spojrzenia na świat.

Niezależnie od wyzwania Getty pojawiają się inne przejawy internetowej twórczości. Przykładem jest instagramowe konto @covidclassics, na którym znajduje się ten sam typ zabawy, chociaż przyznam, że tam jest dużo zabawniej. Gdy zobaczyłem mężczyznę z przyklejonym do twarzy jabłkiem, jak na obrazie Rene Magritte’a parsknąłem śmiechem. Jest tam też wiele naprawdę dobrze zrobionych zdjęć, na których widać, że odtwórcy naprawdę się przyłożyli.

Zachęcam was do podjęcia się takiej zabawy. Weźmy na warsztat znane zdjęcia. To doskonałe ćwiczenie kompozycji i obserwacji światła. Jestem bardzo ciekawy, jak wam to pójdzie. Sam też zamierzam zrobić kilka swoich wersji znanych zdjęć – zobaczymy, czy się uda.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)