Ludzie zobaczyli ten dziwny twór na brzegu. Bali się podchodzić

Ludzie zobaczyli ten dziwny twór na brzegu. Bali się podchodzić

Trzonkowce na plaży w Wielkie Brytanii.
Trzonkowce na plaży w Wielkie Brytanii.
Źródło zdjęć: © Instagram | John Jennings
Marcin Watemborski
16.01.2023 12:20, aktualizacja: 29.04.2023 12:32

Na plażę w Wielkiej Brytanii wody wyrzuciły przedziwny zlepek morskich stworzeń. Na pierwszy rzut oka wyglądają jakby były nie z tego świata. Ludzie zachowywali wobec nich dystans, lecz niektórzy chcieli się im przyjrzeć lepiej. Wśród nich był fotograf John Jennings.

Oto #TopWP. Przypominamy najlepsze materiały ostatnich miesięcy.

John Jennings jeździł na rowerze po plaży w Boscombe (Bournemouth, Wielka Brytania) i natknął się na niecodzienną formację. W momencie, gdy zobaczył te przedziwne zwierzęta, nie miał najmniejszego pojęcia, czym są. Wyglądały jednak na tyle fascynująco, że postanowił zrobić im zdjęcia i podzielić się nimi w mediach społecznościowych.

Z opowieści Johna wynika, że tajemniczy obiekt miał ok. 1,3 metra długości i był cały pokryty trzonkowcami. Te rzadkie stworzenia morskie są niezwykle drogocenne. Trzonkowce uważane są za słodki specjał kuchenny, który szczególnie upodobali sobie mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego. Pojedynczy osobnik kosztuje ponad 150 złotych, więc nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po tym, jak John opublikował zdjęcia, brytyjskie media rozgorzały. Ludzie sugerowali, że są to przybysze z kosmosu, ale nic z tego. Biolodzy morscy wyjaśnili natomiast, że trzonkowce bardzo często przyczepiają się do kawałków drewna, na których pływają. Warunki, w których żyją, są bardzo wymagające i trudno je znaleźć.

Co ciekawe, trzonkowce są spokrewnione z krabami i podobnymi skorupiakami. Ich głównym pożywieniem jest plankton. To, że kłoda ze zwierzętami zawędrowała aż do wybrzeża Wielkiej Brytanii jest prawdopodobnie wynikiem silnych burz.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)