Łukasz Kuś ? dokumentalista społeczny [galeria]

Łukasz Kuś ? dokumentalista społeczny [galeria]

Fot. Łukasz Kuś
Fot. Łukasz Kuś
P F
23.09.2010 17:33, aktualizacja: 23.09.2010 19:33

Tym razem prezentujemy galerię młodego fotografa z Oświęcimia zajmującego trudnym i czasochłonnym gatunkiem fotografii - dokumentem. W swoich cyklach Łukasz porusza przeróżne tematy, począwszy od obrzędów religijnych przez życie codzienne mieszkańców małopolski, na odzyskaniu niepodległości przez Kosowo skończywszy.

Łukasz Kuś jest absolwentem warszawskiej EAF, teraz kończy edukację w słynnej łódzkiej Filmówce. Mimo pasji podróżowania swoje miejsce znalazł w Krakowie, gdzie obecnie mieszka.

Nieobce są mu tematy związane z wiarą: fotografuje polskie święta religijne oraz chasydów z całego świata podczas corocznych obchodów rocznicy śmierci cadyka Elimelacha w Leżajsku.

Fotografia Łukasza jest bardzo blisko ludzi. Jego cykle zawsze opowiadają czyjąś historię; jest autorem m.in. serii zdjęć Świadkowie o byłych więźniach KL Auschwitz, za którą został uhonorowany nagrodą Amnesty International. Zrealizował także rewelacyjny dokument Na trasie o polskich kierowcach TiR-ów, towarzysząc im podczas wykonywania pracy.

Fotograf prowadzi autorski blog "cykąłem foteczkię" i - jak twierdzi - daje tam ujście swojej pasji. Patrząc na jego blogowe zdjęcia, można odnieść wrażenie, że chłopak nie może usiedzieć w miejscu. Kolejne wpisy są dokumentacją podróży po Krymie, Bałkanach, a nawet wyprawy piaszczystymi szlakami Jordanii.

Łukasz jest autorem - według mnie - najlepszego polskiego cyklu na temat niepodległości Kosowa, w którym na czarno-białych fotografiach uchwycił radość Albańczyków z nowo powstałego państwa.

Te wyjątkowe zdjęcia wraz z komentarzem fotografa można zobaczyć w fotokaście dostępnym na stronie agencji fotograficznej TamTam.

Więcej zdjęć Łukasz Kusia na jego stronie www.lukaszkus.com


Chcesz, abyśmy przedstawili Twoje portfolio na Fotoblogii? Napisz do nas na redakcja@fotoblogia.pl! Ruszamy z cyklem prezentującym zdjęcia interesujących polskich i zagranicznych fotografów. Odpowiemy na każdego maila.[block position="inside"]1555[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)