Lumapod to najszybciej rozkładany statyw na świecie

Lumapod to najszybciej rozkładany statyw na świecie
Źródło zdjęć: © © [lumapod.com](lumapod.com)
Monika Homan

07.09.2018 12:58, aktual.: 26.07.2022 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lumapod to kompaktowy statyw, który ma towarzyszyć fotografom w każdej sytuacji. Jego innowacyjna konstrukcja sprawia, że rozkłada się w mgnieniu oka.

Lumapod to dość nietypowy kompaktowy statyw fotograficzny. Kiedy jest złożony, wyglądem przypomina nieco rękojeść miecza świetlnego, a po rozłożeniu również nie wygląda jak klasyczny trójnóg.

12 października na platformie Kickstarter rusza kampania przedsprzedażowa Lumapodu. Dzięki jego niestandardowej konstrukcji, ma to być najszybciej rozkładany statyw na świecie. Założeniem producentów jest stworzenie trójnoga, który będzie wam towarzyszył w każdej chwili i będzie gotowy do robienia zdjęć prawie natychmiast.

Obraz
© © [lumapod.com](lumapod.com)

Nie ma jeszcze informacji na temat sposobu mocowania aparatu. Czy będzie w zestawie jakaś głowica, czy też aparat będzie trzeba zamocować "na sztywno", co nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Na zdjęciach na Instagramie widzimy, że aparaty zamocowane są na głowicy kulowej, ale nie ma o tym żadnej informacji na stronie.

Na Lumapodzie postawicie zarówno lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty, GoPro a nawet smartfona. Posłuży wam za trójnóg albo za selfiesticka, a po złożeniu spokojnie schowacie go do plecaka. Producent gwarantuje dużą stabilność statywu, jednak martwi mnie to, że dotyczy ona tylko płaskich powierzchni.

Możliwa będzie co prawda zmiana końcówek na kółka, gumowe nóżki lub "wyrównywacze terenu" - jak określone są na stronie internetowej producenta - jednak mam wątpliwości co do stabilności statywu w trudnym terenie. Rozwiązanie wydaje się być ciekawe, jednak trudno powiedzieć o nim coś więcej bez przetestowania go w praktyce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)