Ma 58 lat, kocha pozować do zdjęć i na dodatek robi własne stroje. Oto Marina Badianowa

Ma 58 lat, kocha pozować do zdjęć i na dodatek robi własne stroje. Oto Marina Badianowa
Marcin Watemborski

03.03.2021 16:13, aktual.: 03.03.2021 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiamy historie, w których ludzie bez względu na wiek oddają się swoim pasją. Zainteresowania Mariny Badianowej koncentrują się wokół cosplayu, czyli odgrywaniu ról postaci z bajek, filmów i innych wyimaginowanych światów. Na dodatek kobieta sama przygotowuje wszystkie swoje ubrania oraz pozuje do zdjęć wcielając się w wybranego bohatera.

Marina Badianowa ma 58 lat i pochodzi z Petersburga. Mimo tego panujących stereotypów na temat pań wchodzących powoli w szóstą dekadę życia, nasza bohaterka nie zamierza zwalniać. Z pomocą kilku utalentowanych fotografów pokazuje światu swoje kreacje, które obracają się wokół tematyki steampunku, bajek, legend ludowych czy innych pięknych światów.

Wszystko zaczęło się od tego, że córka Mariny poprosiła jej o dobór ubrań na swoją sesję zdjęciową. Kobiecie tak się to spodobało, że zaczęła bardziej koncentrować się na odpowiednim wyborze garderoby i w zależności od okazji prezentowała coraz szykowniejsze stroje. Z czasem było tego coraz więcej, a Marina zaczęła wracać na siebie uwagę.

Obraz

Pewnego dnia do naszej bohaterki podszedł młody fotograf i zapytał, czy zapozuje mu do zdjęć. Mimo tego, że nie Marina nie miała żadnego doświadczenia w byciu fotografowaną, zgodziła się. Na sesji ekscytacja przeplatała się z przerażeniem. Kolejne zdjęcia były już dla niej znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Złapała bakcyla.

Ta część historii Badianowej miała miejsce w 2015 roku, czyli ponad 6 lat temu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Kobieta zdecydowała się poświęcać bardziej tworzeniu wyjątkowych kreacji i wykorzystać do tego swoje wykształcenie pochodzące ze szkoły filmowej Julii Sobolewskiej.

Obraz

Marina tworzy swoje ubrania na podstawie tego, co znajdzie w sklepach z używaną odzieżą. Oprócz odgrywania kolejnych ról, chętnie uczy szycia innych i to kompletnie za darmo. Kobieta jest zdania, że pasją trzeba się dzielić.

Więcej zdjęć znajdziecie na rosyjskim portalu vk.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)