Ma 69 lat i wygląda oszałamiająco! To zdjęcie zyskało nowe życie

Ma 69 lat i wygląda oszałamiająco! To zdjęcie zyskało nowe życie
Marcin Watemborski

17.03.2022 10:36, aktual.: 17.03.2022 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na popularnym forum internetowym Reddit istną furorę robi zdjęcie wrzucone przez anonimowego artystę. Wyretuszował on starą fotografię tak, by spełniała standardy współczesnego portretu. Efekt jest niesamowity!

Na jednej z grup na Reddicie pojawiło się zdjęcie pochodzące z 1953 roku. Był to czarno-biały, nieostry portret kobiety. Osoba, która wrzuciła tę fotografię poprosiła, by ją wyretuszować tak, by mogła na jej podstawie narysować dobrej jakości grafikę. Zadania podjął się użytkownik IDoArtForYou.

Anonimowy retuszer wziął na warsztat rzeczone zdjęcie i zrobił zaskakująco dobrą robotę. Proces był długi i żmudny, ale efekt wprawia w osłupienie. Patrząc na końcowy portret aż trudno uwierzyć, że jego początkiem było zdjęcie, które nijak nie mogłoby konkurować ze współczesną techniką, a jednak.

Użytkownik forum rozpoczął swoje prace od usunięcia zniszczeń oraz przepalonych fragmentów zdjęcia. Następnym krokiem było uzupełnienie brakujących szczegółów na podstawie zdjęć stockowych. W ten sposób portret stał się znacznie ostrzejszy, pojawiły się detale włosów oraz skóry osoby na nim.

Dopiero, gdy IDoArtForYou doszedł do dobrze wyglądającego zdjęcia w czerni i bieli, wziął się za nakładanie koloru. Przy doborze barw brał pod uwagę materiały oraz czasy, w których portret został wykonany. Sam retuszer w wypowiedzi podkreślił, że im więcej czasu poświeci na dorabianie detali do zdjęcia, tym efekt końcowy będzie bardziej rzeczywisty. I faktycznie tak się stało.

Finalny obraz został wzbogacony o dodatkowe zniekształcenia oraz szum, by bardziej przypominać prawdziwe zdjęcie, a nie grafikę. Retuszer poprawił też oświetlenie, dodał kilka elementów, a właściwie całkiem sporo, bo dzięki jego pracy kadr został znacznie poszerzony, dzięki czemu mógł służyć za dobre zdjęcie referencyjne dla rysownika, który prosił o pomoc.

Użytkownik Reddita wyznaje, że cała rekonstrukcja obrazu zajęła mu około 12 godzin w ciągu 2-3 dni pracy. Mimo tego, że całość wygląda genialnie, retuszer podkreśla, że koncentrował się głównie na twarzy, a ubranie i detale dookoła zeszły na dalszy plan.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)