Ma 17 lat, głowę pełną pomysłów fotograficznych i serce żądne przygód

Ma 17 lat, głowę pełną pomysłów fotograficznych i serce żądne przygód
Źródło zdjęć: © © Olivier Beneš / [Instagram](https://www.instagram.com/benesoliver/)
Monika Homan

09.05.2018 09:37, aktual.: 09.05.2018 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oliver Beneš ma dopiero 17 lat, a zdjęcia robi od 3. W jego portfolio znajdziecie niezłe krajobrazy. Widać od razu, że chłopak żyje tym wszystkim. Poznajcie bliżej jego piękne prace.

Wszystko zaczęło się od ciekawości. Oliver Beneš to 17-letni fotograf z Pragi. Jego związek z fotografią zaczął się od eksperymentów ze starym, kompaktowym aparatem jego rodziców. Zaczął interesować się aspektami technicznymi, poznał podstawy fotografii.

Później dostał swoją pierwszą lustrzankęNikona D3300. Jako dziecko nie lubił podróżować. Jednak z aparatem oddalał się coraz dalej od domu, co stało się ważną częścią jego twórczości.

Na początku zajął się astrofotografią. Dopiero później zaczął fotografować krajobrazy za dnia. Olivier stara się robić coś innego niż wszyscy. Zamiast robić zdjęcia znanych miejsc, szuka swoich własnych.

W odkrywaniu nowych lokacji pomaga mu tata, który zabiera go bliżej miejsc, do których chce się dostać. Część jego fotografii powstaje podczas podróży z rodzicami, część podczas wypraw z przyjaciółmi.

Uwielbiam wczesne wstawianie i piesze wędrówki. Zwykle dojście na miejsce zajmuje mi 1-32 godzin, czasem więcej. Leżenie w śniegu na szczycie góry, z panoramicznym widokiem w okół i w absolutnej ciszy, jest po prostu niewiarygodne. To jest prawdziwy powód, dla którego chcę robić to dalej.

Ten młody fotograf ciągle jeszcze szuka swojego stylu i uczy się nowych rzeczy. Jednak jego fotografie, już na tym etapie, są naprawdę dobre i śmiało można się nimi inspirować.

Więcej zdjęć Oliviera możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)