Magiczny spektakl na niebie [wideo]

Zorza Polarna / Flickr
Zorza Polarna / Flickr
Kamila Dworniczak

03.12.2010 11:00, aktual.: 01.08.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska pod śniegiem. Najlepiej zaszyć się w domu z kubkiem gorącej herbaty i od czasu do czasu zerkać na zimowy pejzaż za oknem. Jednak zorzy polarnej nikt u nas nie wypatrzy. Na szczęście świetny film poklatkowy zrobiony aparatem Canon 5D Mark II pozwoli nam na chwilę przenieść się do tajemniczej, mroźnej Skandynawii.

Materiał został nakręcony na północy Norwegii, niedaleko miasta Troms?, za pomocą lustrzanki Canon 5D Mark II i obiektywu Canona z serii L o ogniskowej 16-35 mm.

Zdjęcia zorzy polarnej uderzają bogactwem barw ? od szmaragdowych zieleni przez szafirowe błękity po łagodne fiolety. Wydaje się, że Tor Even Mathisen ? autor filmu ? doskonale uchwycił specyfikę tego niezwykłego fenomenu. Nie po raz pierwszy okazuje się, że filmy poklatkowe bardzo dobrze nadają się do dokumentowania i prezentowania najbardziej fascynujących zjawisk przyrody.

Na uwagę zasługuje także muzyka, której autorem jest Per Wollen. Szczególne wrażenie robi kobiecy wokal (a właściwie wokaliza), która pojawia się w połowie filmu. Jest w niej coś z klimatu "Królowej Śniegu" Andersena.

Na marginesie warto dodać, że w Troms? ? mieście leżącym 350 km za kołem podbiegunowym ? właśnie zaczęła się noc polarna, która potrwa do ok. 19 stycznia. Brzmi to trochę abstrakcyjnie :)

Źródło: planet5Dblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)