Magiczna Myszka Apple - pierwsza na świecie z Multitouch [+video]

Magiczna Myszka Apple - pierwsza na świecie z Multitouch [+video]
Magiczna Myszka Apple - pierwsza na świecie z Multitouch [+video]
Krzysztof Basel

21.10.2009 08:00, aktual.: 02.08.2022 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Might Mouse odchodzi do historii. Nastał czas bezprzewodowej Magic Mouse. To pierwsza na świecie seryjnie produkowana myszka wykorzystująca technologię Multitouch, tą samą którą znamy z iPhone'a, iPod'a touch, serii MacBooków. Czy nowy produkt Apple jest rzeczywiście taki rewolucyjny? Na pierwszy rzut oka wygląda bajecznie.

Cała górna powierzchnia myszki Magic Mouse jest pokryta powłoką Multitouch reagującą na dotyk. To trochę tak, jakby mieć gładzik z MacBooka Pro w obłym kształcie komputerowego gryzonia. Mysz wspiera oczywiście wszystkie gesty znane z touchpadów w komputerach Apple - przewijanie w dół i górę, przesuwanie dwoma palcami w prawo/lewo. Na całej powierzchni jest też duży przycisk, zupełnie jak w Might Mouse. Najlepiej zobaczyć film prezentujący możliwości urządzenia:

Magic Mouse może się wcielić w jedno lub kilkuprzyciskową mysz z zaawansowanym wsparciem gestów. Gryzoń łączy się z komputerem poprzez Bluetooth, a jego zasięg to 10 metrów.

Myszka działa na dwie baterie AA i jest wspierana przez system zarządzania energii, który automatycznie przełącza urządzenie w tryb niskiego poboru mocy, kiedy myszka nie jest w użyciu. To piękne urządzenie może być dostosowane dla osób lewo i praworęcznych, wraz ze wsparciem gestów.

Najnowsza Apple Magic Mouse jest standardowo dołączana do każdego nowego iMaka. Osobno kosztuje 69 dolarów.

Źródło: Applemania

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)