Magiczne zdjęcia ginącego piękna Grenlandii

Magiczne zdjęcia ginącego piękna Grenlandii
Źródło zdjęć: © © [Albert Dros](https://www.albertdros.com/)
Justyna Kocur-Czarny

30.08.2019 12:44, aktual.: 26.07.2022 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Albert Dros: "Grenlandia się roztapia. Tegoroczne lato było jednym z najcieplejszych. Obecny roztop był przewidywany dopiero na 2070 rok, tymczasem pojawił się pół wieku wcześniej." Co zostanie z lodowego krajobrazu?

Nic nie zapowiada, żeby sytuacja na Grenlandii miała się poprawić - prognozuje Albert Dros, wielokrotnie nagradzany duński fotograf. Jednak ocieplenie klimatu to nie jedyny problem, z którym wyspa musi się zmierzyć. Z roku na rok rośnie liczba turystów, którzy odwiedzają pokrytą lodowcem wyspę.

Według Alberta Drosa tylko tego lata niewielkie miasteczko Ilulissat na zachodnim wybrzeżu Grenlandii odwiedziło 40 statków wycieczkowych. Jeden taki wycieczkowiec ma 13 pokładów, na którym znajduje się 900 członków załogi i 3500 pasażerów. To znaczy, że na jednym statku można zmieścić wszystkich mieszkańców Ilulissat (miasto liczy 4000 osób).

Choć Grenalndia nie należy do najpopularniejszych turystycznych miejsc, nic dziwnego, że chętnych ją zobaczyć jest coraz więcej. Zobaczcie sami na te majestatyczne widoki. Więcej zdjęć autora możecie znaleźć na jego stronie internetowej, Instagramie oraz Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)