Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę

Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę

Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę
Źródło zdjęć: © © Adrian Wykrota
Piotr Kała
11.02.2014 23:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:02

Z ponad 800 fotografów członkowie legendarnej agencji fotograficznej Magnum Photos wybrali 30, którzy wystawią swoje prace w Birmingham podczas Photography Show w marcu. Z dumą informujemy, że w finałowej grupie znalazł się Adrian Wykrota - młody fotograf, który prowadzi swojego bloga na Fotoblogia.pl. Pisze w nim o dokumencie fotograficznym i historii fotografii. Gratulujemy!

Obraz
© © Adrian Wykrota
Obraz
© © Adrian Wykrota
Obraz
© © Adrian Wykrota
Obraz
© © Adrian Wykrota

Konkurs "30 under 30" jest organizowany przez prestiżową agencję Magnum Photos oraz organizację The Photography Show. Ta ostatnia odpowiada za odbywające się w Birmingham w Wielkiej Brytanii targi fotograficzne, skupione na prezentacji nowości sprzętowych oraz najzdolniejszych twórców w świecie fotografii. Ideą konkursu jest promowanie młodych, zdolnych fotografów w wieku od 18 do 30 lat.

W jury konkursu zasiedli między innymi znani na całym świecie fotografowie agencji Magnum: David Hurn i Alex Webb, a także Olivier Laurent (wydawca magazynu "British Journal of Photography") czy Max Houghton (wykładowca w London College of Communications). Jury oceniało 5-zdjęciowe cykle fotograficzne nadesłane przez młodych twórców.

Na pierwszej liście obejmującej 60 wyróżnionych fotografów znalazła się Polka, Karolina Jonderko. Po burzliwych dyskusjach jury wyłoniło finałową 30, w której jest tylko jeden fotograf z Polski: 26-letni Adrian Wykrota, który od listopada 2013 r. prowadzi bloga w domenie fotoblogia.pl. Młody fotograf jest członkiem ZPAF, założycielem agencji fotograficznej RETROFOKUS oraz fotoreporterem jednej z największych polskich agencji fotograficznych REPORTER POLAND. Adrian z wykształcenia jest filologiem angielskim oraz kulturoznawcą (specjalizacja medioznawstwo). Prowadzi też bloga www.coztafotografia.blogspot.com.

Podczas wystawy The Photography Show fotograf zaprezentuje zdjęcia z cyklu „Nowoczesny polski ślub”, który ukazuje współczesne polskie wesele.

Adrian Wykrota:

Tradycyjny polski ślub ewoluuje. Celebrowanie wstępowania na nową drogę życia bywa różne, ale wciąż wystawne. Nadal możemy spotkać tradycyjne elementy, ale najmodniejsze są świecące parkiety z muzyką disco i efektami pirotechnicznymi. Zmiana zwyczajów nie oznacza braku dobrej zabawy w równym stopniu dla młodych i starszych.

Poniżej prezentujemy wybrane prace finalistów konkursu "30 under 30". Listę wszystkich finalistów znajdziecie na stronie www.ideastap.com.

Obraz
© © Charles Shoemaker
Obraz
© © Aapo Huhta
Obraz
© © Adriane Ohanesian
Obraz
© © Alejandro Cegarra
Obraz
© © Dmitry Kostyukov
Obraz
© © Drew Anthony Smith
Obraz
© © Hugo Aymar
Obraz
© © Maxim Dondyuk
Obraz
© © Michele Palazzi
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)