Magnum Expression Award 2011 - Polacy w finale

Magnum Expression Award 2011 - Polacy w finale

© Rob Hornstra / Magnum Expression Award 2011
© Rob Hornstra / Magnum Expression Award 2011
Krzysztof Basel
08.08.2012 06:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:28

Zwycięzcą prestiżowego konkursu fotograficznego Magnum Expression Award 2011 został Rob Hornstra. Jury przyznało honorowe wyróżnienie Rafałowi Milachowi, a prace Michała Łuczaka i Tomasza Wiecha trafiły do finału.

Zwycięzcą prestiżowego konkursu fotograficznego Magnum Expression Award 2011 został Rob Hornstra. Jury przyznało honorowe wyróżnienie Rafałowi Milachowi, a prace Michała Łuczaka i Tomasza Wiecha trafiły do finału.

Wśród finalistów konkurs Magnum Expression Award 2011 znalazło się 18 fotoreporterow z całego świata. Główna nagroda powędrowała w ręce Roba Hornstry z Holandii, który jest autorem fotoreportażu Safety First. Jego cykl portretów powstał w Czeczenii i opowiada historię uchodźców mieszkających na przedmieściach Groznego.

Hornstra przygotował wyśmienity dokument w formie portretów, który pokazuje trudy życia bohaterów zdjęć. Fotografie są mocne i wyraziste. Można odnieść wrażenie, że powstały przypadkiem, jakby autor przechadzał się obok i cyknął kilka zdjęć. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, można na nich wyraźnie dostrzec sens, historię, interesujący, chociaż smutny przekaz.

© Tomasz Wiech
© Tomasz Wiech

Główną nagrodą w konkursie jest opieka mentorska jednego z fotografów agencji Magnum. Zwycięzca będzie także mógł przygotować fotokast o swoim projekcie wraz ekipą Magnum in Motion. Sponsorzy zadbają o wydanie profesjonalnego albumu z nagrodzonymi fotografiami. Fotograf otrzyma też konto Photoshelter Pro 100 GB na rok.

[solr id="fotoblogia-pl-57401" excerpt="0" image="1" _url="http://fotoblogia.pl/2213,moment-jest-tylko-jeden-ale-konkurs-leica-street-photo-po-raz-drugi" _mphoto="jacek-siwko-leica-galler-bee8dfb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2000[/block]

Honorowe wyróżnienie otrzymali Rafał Milach za fotoreportaż “In the car with R” oraz Juliana Rödera z Niemiec za materiał “World of Warfare”. Do finału dotarły też prace dwóch pozostałych Polaków. Jury doceniło Michała Łuczaka i jego czarno-biały cykl opowiadający historię katowickiego dworca oraz Tomasza Wiecha za jego dokumentalne, nieco prześmiewcze spojrzenie na współczesną Polskę.

© Rafał Milach
© Rafał Milach

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a Was zachęcam do wnikliwego obejrzenia wszystkich zdjęć wyróżnionych w konkursie. To ogromna dawna wyśmienitych kadrów do przeanalizowania oraz sygnał, w jakim stylu fotografuje się obecnie na świecie. Wszystkie prace finalistów znajdziecie na stronie Magnum

[solr id="fotoblogia-pl-57943" excerpt="0" image="0" _url="http://fotoblogia.pl/2184,zobacz-prawdziwy-nowy-jork-w-fotografiach-paula-szynola" _mphoto="paul-szynol-tribeca-elem-0c757aa.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2001[/block]

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)