Mały hipopotam przestraszył się ptaków. Te zdjęcia rozczulają

Mały hipopotam przestraszył się ptaków. Te zdjęcia rozczulają

Mały hipopotam przestraszył się ptaków. Te zdjęcia rozczulają
Źródło zdjęć: © © Marc Mol / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
25.08.2021 11:56, aktualizacja: 25.08.2021 13:56

Nie ma nic bardziej rozczulającego niż małe zwierzęta, które jeszcze nie znają świata. Przykładem jest ten niewielki hipopotam, który nie wiedział, że ptaki mogą wylądować na jego grzbiecie. Przeurocze przerażenie i panikę malucha ujął na zdjęciach Marc Mol.

Marc Mol był w Parku Narodowym South Luangwa w Zambii, gdy zobaczył przezabawną scenę. Chociaż małemu hipopotamowi wcale nie było do śmiechu. Zwierzak przestraszył się kilku ptaków, które niepostrzeżenie wylądowały na jego plecach.

Fotograf wspomina, że gdy zaczął robić zdjęcia, maluch biegał w popłochu i ryczał. Po tym, gdy podbiegł do swojej matki trząsł się, by zrzucić latających najeźdźców. W rzeczywistości te ptaki nie chciały zrobić mu nic złego. Starsze hipopotamy są do nich przyzwyczajone, więc maluch za jakiś czas na pewno się zaadaptuje.

Obraz
© © Marc Mol / Carter News via Forum

Ptaki z rodziny Buphagidae, których wolne tłumaczenie nazwy z angielskiego brzmi wołodziobacze, bardzo często lądują na grzbietach lub głowach różnych zwierząt. Żywią się one różnymi insektami, które obsiadają wiele gatunków – żyrafy, zebry, antylopy, słonie, hipopotamy i inne. Ptaki nie krzywdzą swoich żywicieli.

Do zarejestrowania zabawnej scenki, Mol wykorzystał lustrzankę cyfrową Nikon D3s z teleobiektywem AF-S Nikkor 500 mm f/4.

Obraz
© © Marc Mol / Carter News via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)