"Mały kraj, wielkie marzenia" - ostatnie zdjęcie łazika, tuż przed rozbiciem się na Księżycu

"Mały kraj, wielkie marzenia" - ostatnie zdjęcie łazika, tuż przed rozbiciem się na Księżycu
Źródło zdjęć: © © SpaceIL / Israel Aerospace Industries
Monika Homan

15.04.2019 08:43, aktual.: 26.07.2022 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Izraelska misja lądowania na Księżycu zakończyła się niepowodzeniem. Wysłany w kosmos łazik , zanim rozbił się o powierzchnię Srebrnego Globu przesłał jeszcze ostatnie "selfie".

"Small Country, Big Dreams” ("Mały kraj, wielkie marzenia") to ostatnia wiadomość wysłana przez izraelski łazik Beresheet na zdjęciu zrobionym tuż przed twardym lądowaniem na Księżycu.

Obraz
© © SpaceIL/Israel Aerospace Industries

Z przyczyn technicznych w końcowej fazie lotu maszyna rozbiła się o powierzchnię Srebrnego Globu. Misja była efektem współpracy Israel Aerospace Industries i organizacji SpaceIL. 22 lutego 2019 roku maszyna została wysłana z misją lądowania na Księżycu. Miał to być pierwszy prywatny statek kosmiczny, który wyląduje na powierzchni innego globu, niż Ziemia. Niestety Niestety w piątek 12 kwietnia 2019 dowiedzieliśmy się o nieudanym lądowaniu. Po misji zostało jedynie zdjęcie wykonane podczas nieudanego manewru.

Obraz
© © SpaceIL / Israel Aerospace Industries

Widać na nim powierzchnię Księżyca oraz fragment łazika z tabliczką, na której znajduje się izraelska flaga, loga firm, które stoją za misją oraz napis "Small Country, Big Dreams". Marzenia kraju tym razem się nie spełniły, ale zespół SpaceIL zapowiada, że na tym nie poprzestanie i zamierza ponownie spróbować wylądować na Księżycu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)