„Mam talent” dla fotografów? Czas pokazać na co nas stać!

„Mam talent” dla fotografów? Czas pokazać na co nas stać!
Marcin Watemborski

13.07.2016 10:45, aktual.: 26.07.2022 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystkie programy telewizyjne, które mają odkrywać talenty, koncentrują się wokół wokalistów, tancerzy oraz innych artystów. Jeśli na jakimkolwiek pojawiał się fotograf, ludzie od razu twierdzili, że jest to nudne. Czas z tym skończyć! Poznajcie program Master Of Photography.

Program Master Of Photography będzie trwał przez 8 tygodni. Grupa europejskich fotografów będzie miała tyle czasu na przekonanie do swojej twórczości jury, w którego skład będą wchodzili: Rut Bless Luxemburg, Oliviero Toscani oraz Simon Frederick. Prowadząca będzie Isabella Rossellini, a główną siedzibą malowniczy Rzym.

Nagrodą jest nie tylko 150 tysięcy euro oraz sława, ale również obcowanie w każdym z odcinków z gwiazdą fotograficzną światowego formatu jak: Alex Webb, Brude Gilden czy David LaChapelle. W sesjach zdjęciowych, organizowanych co tydzień, udział weźmie 12 utalentowanych fotografów, których zadaniem będzie pokazanie swojej kreatywności.

Obraz

Po przeczytaniu powyższych akapitów brzmi to całkiem nieźle, prawda? Jednak obejrzyjcie zwiastun. Mam wrażenie, że skończy się to jak „Top Model”, gdzie będzie po prostu medialna sieczka, lanserstwo, a wydawcy zapomną o tym, co naprawdę mieli promować. Nie liczę szczerze mówiąc na objawienie się w tym programie nowego Richarda Avedona.

Obraz

Z drugiej strony jednak patrząc – to pierwszy tego typu program telewizyjny koncentrujący się na fotografach, a nie gwiazdeczkach przed obiektywem. Czyżby jednak główny nurt „kultury” dostrzegł potencjał w fotografii? Jest to na pewno przełom zwłaszcza, że Europa Środkowa i Wschodnia są mocno zacofane w kwestiach kultury wizualnej. Mam nadzieję, że Master Of Photography pomoże otworzyć ludziom oczy na to, czym jest dobra fotografia.

Program wystartuje 21 lipca i będzie emitowany w telewizji Sky.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)