Mapy pokazują obostrzenia dt. dronów na całym świecie. Są bardzo przydatne!
30.11.2020 09:09, aktual.: 30.11.2020 10:09
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Firma Surfshark, zajmująca się prywatnością w sieci, podjęła się tematu ważnego dla każdego miłośnika latania dronami. Prawo dotyczące tych urządzeń różni się w wielu krajach i na podstawie tego można wyróżnić konkretne strefy. Dzięki tym mapom będziecie wiedzieli, gdzie swobodnie można latać, a gdzie lepiej nawet nie chwalić się dronem.
Surfshark zgromadziło informacje na temat prawnych obostrzeń latami dronami z praktycznie każdego kraju świata. Kluczem do stworzenia mapy były zasady prywatności w każdym z nich. Wizualizacja tych danych znacznie ułatwi zaplanowanie potencjalnej podróży – zwłaszcza, jeśli marzycie o pięknych zdjęciach lotniczych.
Mapy są o tyle przydatne, że w niektórych krajach można gorzko zapłakać po przewiezieniu drona przez granicę. W przypadku Ghany latanie bez licencji pilota może skończyć się nawet 30-letnim wyrokiem w więzieniu. Na mapach znalazły się również interesujące ciekawostki, jak to, że w Indonezji trzeba mieć skończone 20 lat, by latać dronem o wadze powyżej 2 kg, natomiast Izrael jest największym importerem dronów do Ameryki Południowej.
Prawo w niektórych krajach jest lżejsze, ale istnieją wymogi, które trzeba koniecznie spełnić. Na Litwie każdy pilot drona musi mieć na sobie odzież potwierdzającą jego kwalifikacje (czapkę, kamizelkę, koszulkę), Chile dopuszcza jedynie loty dronami poniżej 1 godziny. W przypadku wielu państw są też ścisłe restrykcje dt. tego, kto może latać. W Butanie mogą być to jedynie osoby, które otrzymały zgodę rządu.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Surfshark.