Marcin Giba najlepszym fotografem w Polsce! Jury ogłosiło swój werdykt

Marcin Giba najlepszym fotografem w Polsce! Jury ogłosiło swój werdykt
Źródło zdjęć: © © Marcin Giba / SWPA
Marcin Watemborski

10.02.2022 11:07, aktual.: 26.07.2022 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdego roku w ramach konkursu Sony World Photography Awards wybierane są nagrody National Award. Tegoroczna edycja okazała się niezwykle szczęśliwa dla miłośnika krajobrazów Marcina Giby. Fotograf zaprezentował kadr, który zapiera dech w piersi.

Łącznie do konkursu Sony World Photography Awards zgłoszono ponad 340 tys. zdjęć z 211 krajów i terytoriów. Jednym z wewnętrznych konkursów jest nagroda National Award, przyznawana fotografowi uznanemu za najlepszego z danego kraju.

W tegorocznej edycji współzawodnictwa, Jury zdecydowało, że najlepszym polskim artystą jest Marcin Giba. Laureat jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie, a jego doświadczenie fotograficzne to ponad 20 lat podejmowania się różnych tematów. Marcin Giba jest dyrektorem artystycznym Rybnickiego Festiwalu Fotografii.

Miłośnik krajobrazu zaprezentował pracę pod tytułem "Turkusowe jezioro", która została zgłoszona w konkursie otwartym. Marcin Giba zrealizował ten kadr w Polsce w 2021 roku. Piękna kolorowa woda przywodzi na myśl egzotyczne kraje i mało kto wie, że takich cudownych widoków możemy uświadczyć w naszym kraju.

  • Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie moje zdjęcie zostało uhonorowane nagrodą Poland National Award - mówi zwycięzca. - To dla mnie ogromne wyróżnienie! Fotografię turkusowego jeziorka wykonałem w Polsce za pomocą drona, jesienią 2021 roku. Niech nikogo nie zwiedzie niezwykły błękit wody i kolor piasku: tam nie można się kąpać, a woda jest trująca. Ten krajobraz to wynik ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Zdjęcie pochodzi z mojego długoterminowego projektu Podniebne Obrazy, z cyklu Natural.

Nagrodą za najlepsze zdjęcie kraju jest cyfrowy sprzęt fotograficzny marki Sony. Zdjęcie Marcina Giby zostanie zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w londyńskim Somerset House oraz trafi do pamiątkowego albumu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)