Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie

Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie

Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie
Źródło zdjęć: © © Felix Jäger / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=NaXzyXb1G0s)
Monika Homan
23.07.2018 07:46, aktualizacja: 23.07.2018 11:59

Felix Jäger uchwycił na filmie poklatkowym jak bardzo Mars wyróżnia się teraz na nocnym niebie. Zwykle planeta wygląda podobnie do gwiazd. Teraz jest o wiele większa i jaśniejsza.

Na nocnym niebie zdecydowanie wyróżnia się obecnie Mars. Świeci on o wiele mocniej niż zwykle, a to ze względu na to, że znajduje się w opozycji, w dodatku jego odległość od Ziemi jest stosunkowo niewielka - z końcem miesiąca znajdzie się w najbliższym punkcie Ziemi na swojej orbicie.

Na timelapsie stworzonym przez Felixa Jägera z Austrii. Niskie zanieczyszczenie światłem w małej wiosce, w której mieszka jego mama pozwoliło uchwycić mu niezwykle jasnego Marsa, przemieszczającego się po niebie. Zdjęcia zrobił z balkonu swojego domu.

A Mars Timelapse

Felix wykorzystał Canona EOS 6D z obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8 i zrobił 720 zdjęć pomiędzy północą, a 4 rano. Skorzystał też z interwałometru dostępnego w oprogramowaniu Magic Lantern.

Ten film to świetny przykład na to, że wcale nie musicie mieć zaawansowanego sprzętu, ani wybierać się na koniec świata, żeby uchwycić wyjątkowe zjawiska. Wystarczy odrobina chęci i w tym przypadku nieprzespana noc.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)