Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie

Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie23.07.2018 07:46
Mars "świeci" najmocniej od 15 lat. Felix Jäger uchwycił to na timelapsie
Źródło zdjęć: © © Felix Jäger / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=NaXzyXb1G0s)
Monika Homan

Felix Jäger uchwycił na filmie poklatkowym jak bardzo Mars wyróżnia się teraz na nocnym niebie. Zwykle planeta wygląda podobnie do gwiazd. Teraz jest o wiele większa i jaśniejsza.

Na nocnym niebie zdecydowanie wyróżnia się obecnie Mars. Świeci on o wiele mocniej niż zwykle, a to ze względu na to, że znajduje się w opozycji, w dodatku jego odległość od Ziemi jest stosunkowo niewielka - z końcem miesiąca znajdzie się w najbliższym punkcie Ziemi na swojej orbicie.

Na timelapsie stworzonym przez Felixa Jägera z Austrii. Niskie zanieczyszczenie światłem w małej wiosce, w której mieszka jego mama pozwoliło uchwycić mu niezwykle jasnego Marsa, przemieszczającego się po niebie. Zdjęcia zrobił z balkonu swojego domu.

A Mars Timelapse

Felix wykorzystał Canona EOS 6D z obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8 i zrobił 720 zdjęć pomiędzy północą, a 4 rano. Skorzystał też z interwałometru dostępnego w oprogramowaniu Magic Lantern.

Ten film to świetny przykład na to, że wcale nie musicie mieć zaawansowanego sprzętu, ani wybierać się na koniec świata, żeby uchwycić wyjątkowe zjawiska. Wystarczy odrobina chęci i w tym przypadku nieprzespana noc.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)