Marzył ci się iMac Pro? Mamy złe wieści – Apple kończy ich sprzedaż

Marzył ci się iMac Pro? Mamy złe wieści – Apple kończy ich sprzedaż

Marzył ci się iMac Pro? Mamy złe wieści – Apple kończy ich sprzedaż
Marcin Watemborski
08.03.2021 08:57, aktualizacja: 06.03.2024 22:28

Gdy iMaki Pro weszły do sprzedaży, wielu retuszerów i fotografów zinteresowało się tematem. W końcu mogli mieć urządzenie typu All-In-One, które odpowiadałoby ich potrzebom. Okazuje się, że chyba nie przyjęło się tak, jak chciało tego Apple. iMaki Pro mogą zniknąć ze sprzedaży.

Na oficjalnej stronie internetowej Apple zostały usunięte opcje ulepszenia iMaków Pro przy zakupie, a pod napisem "Kup iMaca Pro" widnieje napis "Do wyczerpania zapasów". W przeszłości Apple podejmowało takie kroki, gdy chciało wycofać produkt ze sprzedaży.

6 marca 2021 roku firma oficjalnie potwierdziła informację, że iMaki Pro nie będą dłużej dostępny w ofercie, gdy tylko zostaną wyprzedane. Według Mac Rumors, powodem jest to, że profesjonalni użytkownicy, którzy potrzebują urządzeń o dużej wydajności, chętniej kupują Maki Pro i osobno monitory, a nie zintegrowane urządzenia All-In-One, jak iMac Pro pokazany w sierpniu 2020 roku.

Obraz

Jedyna dostępna konfiguracja iMaka Pro na stronie Apple jest wyposażona w 10-rdzeniowy procesor intel Xeon W 3,0 Ghz, 32 GB pamięci RAM, dysk SSD 1 TB, kartę graficzną Radeon Pro Vega 56 (8 GB) i oczywiście wyświetlacz Retina 5K P3 o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli.

Cena jedynego dostępnego obecnie iMaka Pro wynosi 23 999 złotych, a na dostawę trzeba czekać około 2-3 tygodni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)