Massimo Bietti pokazuje, jak wygląda dzieciństwo na całym świecie

Massimo Bietti pokazuje, jak wygląda dzieciństwo na całym świecie

Massimo Bietti pokazuje, jak wygląda dzieciństwo na całym świecie
Źródło zdjęć: © © Massimo Bietti / [Instagram](https://www.instagram.com/maxxetto/)
Marcin Watemborski
04.01.2021 12:22, aktualizacja: 04.01.2021 13:49

Okres dziecięcy kojarzy nam się z beztroską zabawą, lecz nie na całym świecie tak jest. Pokazał to na swoich zdjęciach włoski fotograf Massimo Bietti. Odbył on podróże do najdalszych zakątków Ziemi, by opowiedzieć te wspaniałe historie.

Massimo Bietti odwiedził kraje od Rosji przez Norwegię, Indie, Malezję aż do Etiopii. Poznał kultury całego świata, a wśród nich historię wychowania dzieci. Właśnie po najmłodszych widać różnice różnych kręgów kulturowych, w zależności od położenia. Zobaczymy tu nie tylko beztrosko bawiące się dzieci, jak również te, którym niewiele do szczęścia potrzeba, bo niewiele mają.

Mimo tego, że żyjemy w XXI wieku, to nawet obecnie wiele dzieci jest pozbawianych wspomnianej beztroskiej zabawy. Zamiast tego muszą ciężko pracować od najmłodszych lat, nie mają dostępu do edukacji czy nawet opieki zdrowotnej. W niektórych kulturach wiąże się to też z wczesnymi małżeństwami i wieloma przypadkami nadużyć.

Według sprawozdania Global Childhood Report 2019, dzieci żyjące w naszych czasach po raz pierwszy w historii mają tak ogromną szansę na dorastanie w zdrowiu, nauce, a programy ich ochrony są bardzo rozbudowane. W przeciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci, które wymagają pomocy na świecie, skurczyła się z 970 milionów do zaledwie 280, wciąż jest to jednak bardzo dużo.

Niedawno prezentowaliśmy wam podobne projekty pokazujące dzieciństwo. Autorem pierwszego z nich jest GMB Akash, który z własnej kieszeni finansuje edukację bohaterów zdjęć. Natomiast drugi materiał zrealizował Gabriele Galimberti, który ukazał dzieci z całego świata i ich zabawki.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)