Masz Sony A7 III? Uważaj na karty SanDisk Extreme 128GB

Masz Sony A7 III? Uważaj na karty SanDisk Extreme 128GB

Masz Sony A7 III? Uważaj na karty SanDisk Extreme 128GB
Marcin Watemborski
18.10.2018 08:19, aktualizacja: 26.07.2022 16:07

Na Reddicie pojawiło się wiele doniesień użytkowników Sony A7 III, którzy narzekają na problemy z kartami SanDiska. Wychodzi na to, że aparat najnowszej klasy nie radzi sobie z kartami jednego z czołowych producentów. Być może jednak wina leży po stronie SanDiska?

Użytkownik o pseudonimie ”shadyshell” napisał na Reddicie o problemem z aparatem Sony A7 III oraz kartą SanDisk Extreme Pro 128GB SDXC UHS-I . Polega on na tym, że gdy użytkownik włoży kartę do slotu 1, pojawia się błąd mówiący o braku możliwości odczytu karty. Zgłaszający problem zaznaczył, że resetował aparat kilkukrotnie oraz formatował kartę na slocie 2 oraz laptopie.

Pojawiło się grono innych użytkowników, którzy również zwrócili uwagę na ten sam problem. Jeden z członków forum – iamtrudluu3 – napisał, że błąd występuje w przypadku każdej z jego sześciu kart. To dopiero niefart. Całe szczęście, że slot 2 działa bez problemu, a tylko slot 1 wyrzuca błąd. Z drugiej strony, jeśli ktoś ma tylko wspomniane ”memorki”, to może zapomnieć o symultanicznej kopii bezpieczeństwa na dwóch nośnikach. Rozwiązaniem wydaje się zakup innych kart niż 128GB SanDiska.

Obraz

Na forum pojawił się również wpis, w którym ”dany74m” napisał, że kontaktował się z firmą Sony, a ta poinformowała, że prace nad rozwiązaniem problemu trwają. Dotyczy on tylko wersji V.30 128GB. Podobno w przeciągu kilku tygodni ma pojawić się aktualizacja oprogramowania, która będzie naprawiała błąd.

W Polsce nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w tym temacie. Widziałem publikacje zagraniczne i z tego, co wiem tokijska centrala jest również o nich poinformowana i pracuje nad rozwiązaniem.

Dostaliśmy informację z polskiego oddziału Sony, że w Polsce nikt nie zgłosił podobnego problemu, a japońska filia działa ze sprawą. Miejmy nadzieję, że oprogramowanie, naprawiające błąd niedługo się pojawi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)