Matka broniła młode za wszelką cenę. Niesamowite zdjęcie obiegło sieć

Matka broniła młode za wszelką cenę. Niesamowite zdjęcie obiegło sieć

Samica walczyła niezwykle zacięcie. Orzeł w końcu zreazygnował.
Samica walczyła niezwykle zacięcie. Orzeł w końcu zreazygnował.
Źródło zdjęć: © Instagram | Ateeb Hussain
Marcin Watemborski
09.05.2023 11:19

Ateeb Hussain zrobił niesamowite zdjęcie. Podczas swojego pobytu w Rezerwacie Narodowym Maasai Mara w Kenii ujął łapiącą za serce scenę. Widać na nim samicę szakala, która pędzi za porwanym przez sporego ptaka młodym.

Ateeb Hussain odbył jakiś czas temu wyprawę fotograficzną do Rezerwatu Narodowego Maasai Mara w południowo-zachodniej Kenii. To tam dostrzegł przerażającą chwilę. Zrealizowane przez niego zdjęcie przestawia pędzącą samicę szakala za porwanym przez orła młodym. Mimo tego, że zdjęcia pochodzą z 19 września 2021 r., teraz rozeszły się po sieci z powodzeniem.

Fotograf opowiada, że było ok. godziny 8 rano, a on jechał w określone miejsce, gdzie miały pojawić się gepardy. Po drodze dostrzegł samicę szakala, która biegła z młodym w pysku. Przewodnik wyjaśnił, że prawdopodobnie przenosiła legowisko w inne miejsce, co zdarza się tam bardzo często. Po chwili fotograf dostrzegł, że samica była bardzo spięta, a w okolicy było mnóstwo hien. Co kilka metrów się zatrzymywała, by zbadać teren i stawiała młode na ziemi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagle w okolicy pojawił się potężny orzeł, który chciał wyrwać młode z pyska samicy, lecz ta uniknęła ataku. Ptak powtórzył manewr kilkukrotnie i za którymś razem udało mu się złapać szczeniaka. Samica wyskoczyła za nim w powietrze, a orzeł puścił malucha. Wyglądało na to, jakby młodemu nic się nie stało. Matka walczyła o niego niezwykle zaciekle. W końcu ptak się poddał i odleciał. Chwilę po całej sytuacji, samica szakala dotarła do nowej nory, gdzie czekał na nią już jej partner.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)