Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo

Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo
Źródło zdjęć: © © Goran Anastasovski
Marcin Watemborski

25.05.2020 13:13, aktual.: 25.05.2020 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Goran Anastasovski z Macedonii jest zapalonym fotografem dzikiej przyrody. W swoim najnowszym zestawieniu zdjęć pokazał, jak wygląda macierzyństwo w królestwie zwierząt. Te kadry poruszą nawet najtwardsze serce.

Goran Anastasovski zajmuje się fotografią od przeszło 15 lat. Jego ulubionym tematem jest szerokorozumiana fotografia zwierząt. Podczas lat spędzonych z aparatem, ten fotograf opanował do perfekcji maskowanie się i podglądanie piękna dzikiej przyrody, czego efektem są m.in. te zdjęcia.

W jednym ze swoich cykli Goran koncentruje się wokół tematu macierzyństwa. Zdjęcia przedstawiają dorosłe samice i to, jak opiekują się młodymi. Widać tu naprawdę dużo czułości, co jest po prostu przeurocze. Zwierzęce matki bardzo dbają o swoje potomstwo – zarówno małpy, zwierzęta kopytne, jak również ptaki.

Przyznam szczerze, że dawno nie widziałem tak interesującego zbioru fotografii, skoncentrowanego wokół tematu macierzyństwa. Celem Gorana było pokazanie, że ta matczyna emocjonalność to bardzo wyjątkowa więź, bez względu na gatunek.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa. Przy okazji, pamiętajcie, że 26 maja w Polsce obchodzimy Dzień Matki.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)