Matryca w Nikonie D850 została zrobiona przez… Sony

Matryca w Nikonie D850 została zrobiona przez… Sony
Marcin Watemborski

18.06.2018 08:16, aktual.: 26.07.2022 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony występuje na rynku fotograficznym nie tylko w roli producenta sprzętu, ale również podzespołów. Wiele osób wspomina o ich matrycach w aparatach innych producentów. Tym razem okazało się, że w Nikonach są matryce z kodem fabryk Sony.

Producenci różnych marek używają podzespołów różnych producentów – tak jest od wielu lat. Nie dowiemy się jednak, co tkwi w naszym aparacie, dopóki nie rozłożymy go na czynniki pierwsze i nie sprawdzimy kodów produktu. Firma ChipMod, która zajmuje się modyfikacjami aparatów, odważyła się to zrobić i okazało się, że na matrycy w Nikonie D850 widnieje kod produktu z fabryki Sony.

Obraz

Wielu użytkowników zastanawiało się, czy faktycznie jest to czujnik Sony. Wcześniej pojawiały się opinie fotografów-inżynierów, którzy mówili o oznaczeniach, charakterystycznych dla Sony na płytkach z matrycami.

Co ciekawe – matryce wyprodukowane przez Sony nie muszą być zaprojektowane przez Sony. Pododdział Sony Semiconductors działa tak, że udostępnia linię produkcyjną, natomiast klient może zgłosić swój projekt i otrzymać produkt, zgodny ze swoimi oczekiwaniami. Wychodzi na to, że wszystko się rozchodzi o to, kto zaprojektował model konkretnej matrycy, nie o to, kto ją realnie wyprodukował. Wyjaśnia to również zdanie: ”Matryca zaprojektowana przez Nikona”.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)