Meike 50 mm f/1.7 - nowa manualna stałka z mocowaniem Sony E

Meike 50 mm f/1.7 - nowa manualna stałka z mocowaniem Sony E
Monika Homan

10.05.2018 07:30, aktual.: 10.05.2018 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińska firma Meike wprowadza do swojej oferty nowy, manualny obiektyw pełnoklatkow. 12-listkowa przysłona i duży otwór względny za małe pieniądze to ciekawa propozycja dla użytkowników Sony.

Tuż po tym, jak w ofercie Meike pojawił się obiektyw 85 mm f/1.8, firma ogłosiła kolejny produkt, którym jest obiektyw z mocowaniem Sony E - MK 50 mm f/1.7.

Obraz

Zbudowany jest z 6 soczewek w 5 grupach, które zostały pokryte wielowarstwową powłoką, zapobiegającą powstawaniu odblasków. 12-listkowa przysłona z maksymalnym otworem o wartości f/1.7 ma zapewnić plastyczne rozmycie tła.

Obraz

Wykonany ze szczotkowanego metalu, manualny obiektyw nie przypomina wyglądem standardowych obiektywów Sony. Wyposażony jest w dwa pierścienie – do regulacji przysłony i ustawiania ostrości. Bagnet również wykonany jest z metalu, a ponieważ jest to obiektyw manualny, nie znajdziemy na nim żadnych styków. Nie jest też duży - mierzy 61 x 54,5 mm, a jego średnica to 52 mm.

Obraz

MK 50 mm f/1.7 to prosty, standardowy obiektyw manualny. Stanowi dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dużo na sprzęt i cenią sobie klasyczne rozwiązania. Jego cena nie jest wygórowana, zwłaszcza jak na obiektywy z bagnetem Sony E. Można go kupić za 130 euro ( około 550 zł)

Obraz

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Meike.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)