„Metropolis"- 22 największe miast świata, długie czasy naświetlania i mnóstwo barwnej energii

Do roku 2070 aż 70% populacji Ziemi będzie żyć w miastach. W swoim cyklu „Metropolis" Martin Roemers kieruje obiektyw na 22 miasta na całym świecie, które liczą więcej, niż 10 milionów ludzi. W wielu z nich ludzie żyją w bardzo trudnych warunkach przeludnienia.
Do roku 2070 aż 70% populacji Ziemi będzie żyć w miastach. W swoim cyklu „Metropolis" Martin Roemers kieruje obiektyw na 22 miasta na całym świecie, które liczą więcej, niż 10 milionów ludzi. W wielu z nich ludzie żyją w bardzo trudnych warunkach przeludnienia.
Źródło zdjęć: © © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Marcin Falana

13.11.2015 11:25, aktual.: 13.11.2015 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Metropolis to bardzo ciekawy projekt, który przedstawia barwne życie 22 metropolii z całego świata na długich ekspozycjach.

Roemers zabiera nas do ekstremalnie miejskich lokalizacji za pomocą zdjęć na długich czasach ekspozycji, na których ruch uliczny i przechodzący ludzie zlewają się w rozmytej energii miasta. Roemers fotografuje z góry ukazując zawiłość ruchu ludzi, którzy żyją swoim życiem i poruszają się po zaludnionych miejskich ulicach.
Roemers zabiera nas do ekstremalnie miejskich lokalizacji za pomocą zdjęć na długich czasach ekspozycji, na których ruch uliczny i przechodzący ludzie zlewają się w rozmytej energii miasta. Roemers fotografuje z góry ukazując zawiłość ruchu ludzi, którzy żyją swoim życiem i poruszają się po zaludnionych miejskich ulicach.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Mimo że fotograf pracuje na analogowym aparacie wielkoformatowym, dokumentuje współczesne zjawiska, które w przyszłości mogą stać się jeszcze bardziej powszechne w megamiastach.
Mimo że fotograf pracuje na analogowym aparacie wielkoformatowym, dokumentuje współczesne zjawiska, które w przyszłości mogą stać się jeszcze bardziej powszechne w megamiastach.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Martin Roemers to fotograf, który zaczynał od fotografii wojennej, robił także materiały o skutkach wojny dla ludzi, miast, architektury itd. Jednocześnie interesowała go kultura i życie miejskie. Będąc w Bombaju wykonał kilka zdjęć, od których zaczął się ten projekt.
Martin Roemers to fotograf, który zaczynał od fotografii wojennej, robił także materiały o skutkach wojny dla ludzi, miast, architektury itd. Jednocześnie interesowała go kultura i życie miejskie. Będąc w Bombaju wykonał kilka zdjęć, od których zaczął się ten projekt.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Roemers postanowił skupić się na największych miastach, powyżej 10 milionów ludzi. Podczas pracy nad Metropilis zdobył w 2011 roku nagrodę World Press Photo Award za jedno ze zdjęć z tego projektu, co ułatwiło dalszą pracę.
Roemers postanowił skupić się na największych miastach, powyżej 10 milionów ludzi. Podczas pracy nad Metropilis zdobył w 2011 roku nagrodę World Press Photo Award za jedno ze zdjęć z tego projektu, co ułatwiło dalszą pracę.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Praca and projektem była bardzo trudna począwszy od wyboru miejsca, w czym najlepiej sprawdziło się jeżdżenie po okolicy samochodem, przez umieszczenie aparatu na jakimś podwyższeniu, dachu budynku, czy drabinie. Fotograf miał tylko około dwóch godzin na wykonanie zdjęcia ze względu na oświetlenie, starał się sfotografować dwie lokalizacje jeżeli nie były od siebie położone bardzo daleko.
Praca and projektem była bardzo trudna począwszy od wyboru miejsca, w czym najlepiej sprawdziło się jeżdżenie po okolicy samochodem, przez umieszczenie aparatu na jakimś podwyższeniu, dachu budynku, czy drabinie. Fotograf miał tylko około dwóch godzin na wykonanie zdjęcia ze względu na oświetlenie, starał się sfotografować dwie lokalizacje jeżeli nie były od siebie położone bardzo daleko.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Żeby wykonać to zdjęcie fotograf przebywał w tym miejscu przez dwa dni, aż wszystkie elementy ułożyły się doskonale.
Żeby wykonać to zdjęcie fotograf przebywał w tym miejscu przez dwa dni, aż wszystkie elementy ułożyły się doskonale.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Obraz
© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Obraz
© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Obraz
© © Martin Roemers / [www.martinroemers.com](http://www.martinroemers.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)