Meyer-Optik Primagon 24 mm f/2.8 to nowy obiektyw premium do bezlusterkowców

Meyer-Optik Primagon 24 mm f/2.8 to nowy obiektyw premium do bezlusterkowców

Meyer-Optik Primagon 24 mm f/2.8 to nowy obiektyw premium do bezlusterkowców
Marcin Falana
07.04.2017 11:55, aktualizacja: 26.07.2022 18:33

Meyer-Optik Primagon 24 mm f/2.8 to pierwszy obiektyw premium do bezlusterkowców, który zapowiada całą linię takich szkieł. Coraz więcej producentów optyki docenia popularność tego typu aparatów, szczególnie tych z wyższej półki.

Niemiecki producent optyki, który ma w swojej ofercie takie szkła jak Tripolan 100 mm f/2.8, postanowił wzbogacić swoją ofertę o wysokiej klasy obiektyw z mocowaniami do wszystkich bezlusterkowców. Primagon 24 mm f/2.8 ma budowę optyczną składającą się z siedmiu elementów, w tym jeden asferyczny. Mimo że obiektyw wykorzystuje nazwę Primagon, nie jest to kopia obiektywu sprzed lat, a całkowicie nowa konstrukcja.

Obraz

Meyer-Optik podkreśla, że obiektyw będzie produkowany w Niemczech z niemieckich komponentów i szkła. Ma to być pierwszy obiektyw z linii premium do bezlusterkowców, które będą oferować popularne ogniskowe i świetne osiągi optyczne. Krótko mówiąc - nawet takie firmy dostrzegają rosnący rynek bezlusterkowców, szczególnie tych droższych, do których są dedykowane te szkła. W informacjach producent nie wspomina o autofokusie, więc jak inne szkła Meyer-Optik będzie to obiektyw manualny. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku 2018 roku w cenie bagatela 4999 euro / 5499 dolarów (ok. 22 000 zł).

Meyer-Optik zamierza umożliwić 30 fotografom zakup obiektywu w wersji przedprodukcyjnej za połowę ceny w zamian za informacje zwrotne, aby ewentualnie poprawić coś przed wypuszczeniem go na rynek. Aby się zakwalifikować, trzeba być jednak uczestnikiem wcześniejszej kampanii Kickstarter Tripolan 35+.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)