Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen”

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen”

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen”
Źródło zdjęć: © © John Kraus / [Instagram](https://www.instagram.com/johnkrausphotos/)
Marcin Watemborski
09.11.2017 08:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:16

Wielu fotografów poluje na ten widok i tylko nielicznym udaje się ująć go tak dobrze. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to ogromny obiekt krążący wokół Ziemi i zbierający przeróżne informacje. John Kraus wyczekał na odpowiednią chwilę i zrobił zdjęcie, którego nie powstydziłby się George Lucas w jednym ze swoich starych filmów.

17-letni John Kraus wykonał to zdjęcie 4. Listopada 2017 roku, o godzinie 4:19 czasu lokalnego w Titusville na Florydzie. Obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) znajduje się szczęści członków załogi, którzy nadzorują jej pracę oraz kontrolują zbieranie pożądanych danych. Zadanie było o tyle trudne, że ISS porusza się naprawdę szybko, bo w przeciągu sekundy pokonuje ona aż 7,66 kilometra.

Przemieszczanie się ISS trwało zaledwie chwilę. John znalazł odpowiednie miejsce na podstawie obliczeń, których dokonał wcześniej. Pomogła mu w tym specjalna strona internetowa. Fotograf czekał na przelot od kilku tygodni z nadzieją, że pogoda pozwoli mu ująć majestat ISS w całej okazałości. Niebo było bezchmurne, więc nic nie stało na przeszkodzie. Wszystko leżało w rękach (i oku!) Johna.

Do wykonania zdjęcia posłużył mu Nikon D500 z obiektywem Nikkor 200-500 mm f/5.6 domknięty do f/7.1. John ustawił czułość na wartość ISO 640 oraz czas 1/3200 s., by nie poruszyć szybko przelatującego obiektu. Dodatkowo autor zdjęcia umieścił aparat na obrotowej głowicy, przeznaczonej do astrofotografii. Obraca się ona z prędkością adekwatną do ruchu ciał niebieskich, by móc wykonać nieporuszone zdjęcie ruchomego obiektu.

Więcej zdjęć Johna znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)