Międzynarodowy Festiwal Reportażu w Warszawie ? 5 dni BEZ FIKCJI

Międzynarodowy Festiwal Reportażu w Warszawie ? 5 dni BEZ FIKCJI

fot. Mr. Theklan / Flickr
fot. Mr. Theklan / Flickr
Kamila Dworniczak
23.11.2010 10:48, aktualizacja: 01.08.2022 15:02

Ostatnio jest sporo ciekawych fotograficznych wydarzeń, zwłaszcza z kręgu fotoreportażu. Między 23 a 28 listopada warto wybrać się do Warszawy, która na kilka dni stanie się miastem bez fikcji. Dzięki temu będziemy mieli okazję zobaczyć kilka interesujących projektów, uczestniczyć w spotkaniach z najlepszymi polskimi fotoreporterami prasowymi i zaprezentować swoje portfolio.

Obraz
Dlaczego ?Warszawa bez fikcji??

? Ponieważ od fik­cji cie­kaw­sza jest prawda?

? Ponieważ w naszych cza­sach tyle się wyda­rzyło, że nic już nie trzeba zmyślać?

? Ponieważ życie jest coraz lep­szym two­rzy­wem dla repor­te­rów, foto­gra­fów, dokumentalistów?

Program Międzynarodowego Festiwalu Reportażu WARSZAWA BEZ FIKCJI zapowiada się naprawdę obiecująco. W panelach dyskusyjnych poświęconych czterem zagadnieniom ? fotoreportaż w prasie, fotografia wojenna, fotografia podróżnicza, granice w mediach i w fotografii ? weźmie udział kilkunastu czołowych polskich reporterów prasowych, m.in. Krzysztof Pawela, Rafał Milach, Adam Lach czy Wojciech Grzędziński. W sumie zaproszono aż 80 reporterów z całego świata, a jako gości specjalnych ? travelblogerów.

To doskonała okazja, żeby uczyć się od najlepszych i nie zapominać przy tym, że fotografia to nie tylko techniczna biegłość, ale też osobna dziedzina refleksji. Dla odważnych pojawi się możliwość prezentacji swoich zdjęć przed reporterami z Napo Images. Będzie także okazja do uczestnictwa w wielu wydarzeniach z kręgu szeroko pojętego reportażu i literatury faktu.

Szczegółowy program festiwalu na stronie organizatorów: warszawabezfikcji.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)