Tam, gdzie ogień spotyka się z wodą - zdjęcia Michaela Shainbluma

Tam, gdzie ogień spotyka się z wodą - zdjęcia Michaela Shainbluma
Źródło zdjęć: © © Michael Shainblum / [Instagram](https://www.instagram.com/shainblumphotography/)
Monika Homan

24.04.2018 10:29, aktual.: 24.04.2018 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nie są zwyczajne zdjęcia, jakie przywozi się z Hawajów. Fotograf Michael Shainblum na swoich fotografiach pokazuje piękno otaczającego nas świata. Ta seria zdjęć pokazuje też potęgę natury.

Seria "Cascade of Lava" koncentruje się na wybuchu wulkanu w Parku Narodowym Wulkanów Hawai'i oraz ogromnej mocy wypływającej lawy. Fotograf uchwycił niesamowity, naturalny spektakl. Aby wykonać zdjęcia lawy wpadającej do oceanu Michael podpłynął przez wzburzone fale, jak najbliżej klifu.

Kiedy łódź zbliżała się coraz bardziej do urwiska, powietrze stawało się coraz cieplejsze. Czułem zimną morską bryzę na karku i parujące gorące powietrze na mojej twarzy.

Michael uchwycił piękno tych scen na swój, własny sposób, poprzez sztukę pejzażu. Podkreśla jednak, że zachował sceny w sposób naturalny i wierny temu, czego był świadkiem.

  • Nie często spotykam podwójna tęczę. Nie często też widzę lawę wylewającą się do oceanu. To był zdecydowanie jeden z najbardziej niesamowitych momentów, jakich kiedykolwiek doświadczyłem – opisuje swoje doświadczenia Michael.

Zdjęcia robią ogromne ważnie i dają poczucie bliskości tego spektaklu natury. Sama chętnie zobaczyłabym coś tak niesamowitego. Gdybym tylko zebrała się na odwagę, żeby się zbliżyć...

Te i inne zdjęcia Michaela możecie zobaczyć na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także