Mihaela Noroc zebrała już kobiety z 60 krajów w swoim ”Atlasie Piękna”. Zobacz najnowsze zdjęcia

Mihaela Noroc zebrała już kobiety z 60 krajów w swoim ”Atlasie Piękna”. Zobacz najnowsze zdjęcia

Mihaela Noroc zebrała już kobiety z 60 krajów w swoim ”Atlasie Piękna”. Zobacz najnowsze zdjęcia
Marcin Watemborski
27.10.2017 14:11, aktualizacja: 29.10.2017 12:33

”The Atlas of Beauty” (”Atlas Piękna”) to projekt, którego założeniem jest pokazanie różnorodności oraz postrzegania i rozumienia piękna. Na podstawie portretów kobiet z wielu krajów, autorka chce zbadać dokładnie temat tego, co i dla kogo jest rozumiane jako ”piękno” i oddać hołd kobiecości.

Mihaela Noroc od czterech lat podróżuje z plecakiem i aparatem po całym świecie. Jej celem jest poznanie kobiet z różnych zakątków świata oraz ich historii. W każdym z krajów fotografka poznaje nowe kanony piękna oraz fantastyczne, wartościowe osoby. Wszystko po to, by stworzyć światowy ”Atlas Piękna”.

Artystka wspomina, że ”chce pokazać, że każda kobieta świeci jak gwiazda, ponieważ chodzi o różnorodność a nie to, co widzimy w mass-mediach”. Cóż – nie dą się z tym nie zgodzić. To, co czyni człowieka pięknym to nie tylko rysy twarzy, ale oryginalność i pewność własnej osoby. To tak samo jak z fotogenicznością – nie ma osób niefotogenicznych – są tylko te zagubione.

Noroc mówi również o tym, że piękno nie opiera się na kolorze skóry, wieku czy trendach. Uważa, że można je znaleźć wszędzie – na wsi, w wielkiej metropolii czy na najdalej wysuniętym krańcu Afryki. Piękno można znaleźć w uśmiechu, drobnym geście czy świdrującym spojrzeniu. Dla Mihaeli ważna jest również historia czy doświadczenie każdej z jej bohaterek. Twierdzi ona, że piękno tkwi w każdym człowieku, który ma dobre serce.

”Atlas Piękna” doczekał się publikacji. W książce znajdziecie ponad 500 portretów oraz wiele inspirujących historii. Fotografka chce nieść z tą książką przesłanie pełne miłości i ciepła, które odwróci uwagę od ciągłej nienawiści i napiętnowania ze względu na różnice fizyczne między ludźmi

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)