Mikołaj Grynberg zainauguruje Leica Academy Warszawa, Masterclass

Mikołaj Grynberg zainauguruje Leica Academy Warszawa, Masterclass

© Mikołaj Grynberg
© Mikołaj Grynberg
Piotr Dopart
20.06.2012 08:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:31

Leica poinformowała o rozpoczęciu działalności Leica Academy Warszawa. Nowa inicjatywa ma stanowić propozycję dla fotografów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe źródła inspiracji dla swojej twórczości.

Leica Academy ma oferować roczne kursy tutorskie w formule Masterclass, warsztaty z największymi nazwiskami świata fotografii, a także spotkania autorskie i przeglądy portfolio. Według deklaracji przedstawicieli Leiki współpracę z akademią nawiązali fotografowie agencji Magnum i VII, a także znani twórcy z naszego kraju: Wojtek Wieteska, Mikołaj Grynberg, Tomasz Tomaszewski, Jacek Poremba i Szymon Szcześniak.

Nabór na Masterclass rozpocznie spotkanie z i jednocześnie prezentacja Mikołaja Grynberga, która odbędzie się za tydzień - 27 czerwca o godz. 19:00 w Leica Store Warszawa (CH BlueCity, Al. Jerozolimskie 179). Grynberg ma przedstawić program seminarium, które będzie prowadzić od października do czerwca w Soho Factory w Warszawie. Organizator wydarzenia radzi zabrać swoje prace – mają się przydać podczas "rozmowy o pomysłach i planach".

Celem seminarium jest wypracowywanie "własnego, niepowtarzalnego i rozpoznawalnego języka wypowiedzi artystycznej" i zrealizowanie projektu fotograficznego w pełnym zakresie – od wyboru tematu i środków realizacji przez wykonanie zdjęć po selekcję i finalną edycję. 4-godzinne zajęcia będą się odbywać w Warszawie, na terenie Soho Factory (Mińska 25), raz na miesiąc, od października do maja. Przegląd kwalifikacyjny odbędzie się w ostatnią sobotę września. Koszt uczestnictwa w seminarium to 2950 zł. Udział w seminarium można zarezerwować i opłacić za pośrednictwem sklepu leicastore.pl. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdziecie na leica-camera.pl, na facebookowym wydarzeniu założonym przez profil Leica Camera Poland.

Źródło: Leica

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)