17-latek z pasją założył portal Znany Fotograf. Mikołaj Jakubowski opowiada nam o początkach

17-latek z pasją założył portal Znany Fotograf. Mikołaj Jakubowski opowiada nam o początkach10.07.2021 13:43
17-latek z pasją założył portal Znany Fotograf. Mikołaj Jakubowski opowiada nam o początkach

Zastanawiacie się, jak znaleźć klientów na wasze usługi fotograficzne? Z pomocą przychodzi Mikołaj Jakubowski. Ten chłopak żyje fotografią, co widać nie tylko po jego zdjęciach, ale również po portalu Znany Fotograf, który pomaga znaleźć klientów bez pobierania prowizji. Mikołaj opowiedział nam o swojej idei i funkcjonowaniu serwisu.

Marcin Watemborski: Właściwie, skąd pomysł na to, by założyć osobny serwis?

Mikołaj Jakubowski: Pomysł wziął się z potrzeby. Jestem młodym fotografem i wiem, że nie jest łatwo znaleźć klientów, więc brakowało mi takiego miejsca, gdzie każdy fotograf może się zareklamować za darmo lub prawie za darmo i mieć takie same szanse, że zostanie wybrany przez klienta jak inny fotograf z większym budżetem na sprzęt i reklamę.

Jak wyglądało tworzenie Znanego Fotografa?

Najpierw był pomysł, który rozpisałem sobie na kartce. Później poszedłem do osoby, która jest biegła w temacie serwisów internetowych. Wypytałem ją o wszystko, co mnie zastanawiało, bo przyznaję, że nie wiedziałem zupełnie nic na ten temat.

Po konsultacjach przyszedł czas na znalezienie firmy, która zrealizuje projekt. Trafiłem na ofertę młodych chłopaków. Podobało mi się ich profesjonalne podejście do tematu i standard usług. Stosunek ceny do jakości był dobry. Bez wahania się zdecydowałem na współpracę z nimi.

418165207777957746

Co możesz zrobić po zalogowaniu?

Główną funkcją serwisu jest łączenie fotografów ze zleceniodawcami. Przez bardzo rozbudowaną wyszukiwarkę możemy dokładnie wyszukać fotografa, który spełnia nasze kryteria. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu i energii.

Serwis powstał, by przenieść wykonawców i zleceniodawców z Facebooka i innych portali do miejsca, gdzie ważna jest wysoka jakość usług.

418165207778219890

A co z portfolio artystów?

Po stworzeniu profilu, fotograf dodaje tam swoje logo oraz opis działalności. Następnie tworzy ogłoszenie, w którym przedstawia swoją ofertę. Jeśli ma duże portfolio, może stworzyć kilka ogłoszeń. Dzięki temu zobaczymy zdjęcia i ofertę w różnych kategoriach.

Będziesz pobierał prowizje od zleceń, które podłapią fotografowie?

Nie, nie mam takich planów. Zrezygnowałem z pobierania opłat, ponieważ serwis dopiero rozpoczyna swoją działalność. W przyszłości prawdopodobnie dostęp do strony będzie podlegał drobnej opłacie w celu utrzymania platformy. Do tego czasu chciałbym zbudować jak największą bazę fotografów w jednym miejscu.

Reklamy?

Reklam nie ma i w najbliższym czasie się nie pojawią. Za jakiś czas, gdy serwis się rozrośnie, prawdopodobnie udostępnimy jedno miejsce reklamowe. Cały czas myślę nad tym, jak to będzie rozwiązane i w jakiej formie udostępnimy miejsce reklamowe.

To właściwie, co masz z prowadzenia Znanego Fotografa?

Na ten moment nic, ale to nic złego. Każdy projekt potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Jedyna rzecz, jaka przynosi dochód to płatna promocja wykupiona przez użytkownika. Obecnie rozdaję miesięczną promocję bezpłatnie, by każdy fotograf mógł zobaczyć, jakie korzyści z niej płyną.

418165207778809714

Nie boisz się oszustów?

Każdy nowy profil fotografa jest weryfikowany przez administratora.

Jak ludzie będą mieli kontaktować się z fotografami, by ci nie dostawali spamu?

Jest wiele możliwości. Każdy użytkownik może udostępnić swój numer telefonu, adres mailowy, profile w mediach społecznościowych. Strona posiada też wewnętrzny komunikator do nawiązywania relacji z klientami.

Idea brzmi dobrze. Widać, że wziąłeś się za to na poważnie. Powodzenia i do usłyszenia!

Dzięki, cześć!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)