MikroCity - animowany tilt-shift z malutkiego Wrocławia [wideo]

MikroCity - animowany tilt-shift z malutkiego Wrocławia [wideo]

MikroCity - animowany tilt-shift z malutkiego Wrocławia [wideo]
Ola Błażowska
22.06.2010 21:00, aktualizacja: 01.08.2022 15:15

Animowane filmy tilt-shift przedstawiające przyspieszone życie miasta za każdym razem przyciągają naszą uwagę. Zazwyczaj prezentujemy Wam tego typu produkcje pochodzące z zagranicy. Dziś z przyjemnością piszę o filmie pochodzącym z Polski, a konkretnie z Wrocławia. Udało mi się namówić jego twórcę, Rafała Trubisza, studenta wrocławskiej ASP, na zdradzenie czytelnikom Fotoblogii kilku szczegółów dotyczących jego produkcji. Zapraszam do lektury!

Film "MikroCity" przedstawia Wrocław z kilku charakterystycznych punktów widokowych. To z nich można swobodnie obserwować życie miasta, jego zmiany, ruch poruszających się ulicami ludzi. Dodatkowym atutem jest piękny podkład muzyczny autorstwa Husky Rescue.

MikroCity Wrocław

Postanowiłam spytać twórcę filmu, Rafała Trubisza, jak przebiegała produkcja filmu. "MikroCity" powstał z na zajęcia z multimediów na wrocławskiej ASP. Rafał użył Nikona D300 z obiektywem 24-70. Byłam bardzo ciekawa, czy był to obiektyw typu tilt-shift. Okazało się że nie, ale efekt charakterystycznej nieostrości został nałożony w post-produkcji. Aby powstał ten 4 minutowy film, same zdjęcia trwały dwa dni. Prędkość fotografowania wynosiła 6 klatek na sekundę - żeby prędkość ta została zachowana, należało zrezygnować z formatu NEF na rzecz jpeg.

Rafał powstały film traktuje jako próbę przed kolejną, poważniejszą już produkcją, która także przedstawiać będzie Wrocław. Jej premiera zaplanowana jest na koniec wakacji. Ekipa Fotoblogii życzy powodzenia i trzyma kciuki!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)