Miksery "marki Shutterstock" pojawiły się na półkach Biedronki

Miksery "marki Shutterstock" pojawiły się na półkach Biedronki

Miksery "marki Shutterstock" pojawiły się na półkach Biedronki
Monika Homan
28.05.2018 11:28, aktualizacja: 26.07.2022 18:01

Pomyłki zdarzają się każdemu. Ta niby nie jest wyjątkowa, ale zdarza się na tyle rzadko, że nie sposób się szeroko uśmiechnąć. Na kartonie od miksera znajdują się zdjęcia wypieków prosto z Shutterstocka - wraz ze znakiem wodnym. Prawdziwa limitowana edycja! Mamy też odpowiedź z Jeronimo Martins.

W Internecie zawrzało, kiedy na półki znanej, portugalskiej sieci sklepów trafił mikser ręczny, na którego opakowaniu pojawiły się zdjęcia wyrobów cukierniczych wprost z … Shutterstocka.

Na kartonie, w który zapakowany jest produkt z Biedronki, zobaczyć możemy wszystkim dobrze znany znak wodny firmy licencjonującej obrazy, zdjęcia, filmy i muzykę.

Obraz

Internauci mają niezły ubaw, komentując zaistniałą sytuację. Nie wiemy, na jakim etapie coś poszło nie tak. Najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń, to według mnie omyłkowe wysłanie do drukarni pliku z wersją roboczą opakowania. Nie chcę nawet dopuszczać do świadomości innych możliwości.

Graficy często przesyłają projekty ze zdjęciami poglądowymi, do akceptacji, a dopiero później kupują zdjęcia. Być może tak było tym razem – aby się tego dowiedzieć, zapytaliśmy u źródła.

Obraz

Logo Shutterstocka widnieje tylko na opakowaniach mikserów ręcznych. Inne urządzenia zapakowano w pudełka, które nie są przyozdobione znakiem wodnym.

Obraz

Jeśli chcecie zakupić taki mikser, musicie się śpieszyć - znikają jak świeże bułeczki. Myślicie, że mała afera mogła się do tego przyczynić?

O kulisy sytuacji spytaliśmy przedstawicieli Biedronki. Tak jak podejrzewaliśmy, był to wyłącznie błąd przy pracy:

Przede wszystkim prawa do tych zdjęć zostały wcześniej wykupione i producent miksera mógł z nich korzystać na opakowaniu. Faktem jest, że za sprawą niefortunnego błędu naszego dostawcy, polegającego na wysłaniu pliku roboczego do druku, znalazła się na nim grafika ze znakiem popularnego banku zdjęć. Jesteśmy jednak przekonani, że w najważniejszej z punktu widzenia naszych klientów kategorii jakości samego produktu, jest on godny polecenia.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)