Bracia z USA zainwestują 500 milionów dolarów w Getty Images

Bracia z USA zainwestują 500 milionów dolarów w Getty Images

Bracia z USA zainwestują 500 milionów dolarów w Getty Images
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Monika Homan
28.11.2018 08:44, aktualizacja: 26.07.2022 16:03

500 milionów dolarów - właśnie tyle zgodzili się zainwestować bracia Koch w jedną z najbardziej znanych agencji fotograficznych - Getty Images. To ogromne wsparcie finansowe ma nie wpłynąć na strategię rozwoju firmy.

Po tym, jak Getty Images trafiło z powrotem w ręce rodziny Getty, amerykańscy miliarderzy - bracia Koch - wykupili znaczną część udziałów w agencji. Zgodzili się zainwestować 500 milionów dolarów w agencję fotograficzną.

Charles i David są założycielami Koch Equity Development LLC (KED). Ich wielonarodowa korporacja jest drugą co do wielkości, prywatną firmą w Stanach Zjednoczonych. Każdy z braci posiada 42% udziałów w firmie, co daje im po 50 miliardów dolarów majątku.

Mark Getty, współzałożyciel agencji tak komentuję tę transakcję:

We wrześniu ogłosiliśmy, że moja rodzina przejęła kontrolę nad Getty Images - firmą, która nosi nasze nazwisko i taką, w którą gorąco wierzymy. Skupiamy się na długoterminowej perspektywie i koncentrujemy na wzroście. Jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z Koch Industries i tym, co to oznacza dla Getty Images.

Z informacji opublikowanej przez agencję jasno wynika, że pomimo sprzedania części udziałów, wizja i strategia firmy pozostaje niezmieniona. Brett Watson, Dyrektor Zarządzający KED dodaje: "Istnieją ograniczone możliwości inwestowania w sprawdzonych liderów rynku z atrakcyjnymi modelami biznesowymi. Getty Images jest jedną z tych rzadkich okazji i nie możemy się doczekać uczestnictwa w trwałym rozwoju firmy.”

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku. Inwestycja KED w Getty Images ma zapewnić agencji długoterminowy kapitał.

Więcej o Getty Images:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)