Miłość rośnie wokół nas, czyli przeurocze zdjęcia dzikich zwierząt okazujących sobie czułość

Miłość rośnie wokół nas, czyli przeurocze zdjęcia dzikich zwierząt okazujących sobie czułość

Miłość rośnie wokół nas, czyli przeurocze zdjęcia dzikich zwierząt okazujących sobie czułość
Źródło zdjęć: © © Goran Anastasowski / [Instagram](https://www.instagram.com/gorananastasovskiphoto/)
Marcin Watemborski
11.05.2021 12:40, aktualizacja: 11.05.2021 14:40

Macedoński fotograf Goran Anastasowski umiłował sobie bardzo wdzięczny temat. Jego głównym celem jest fotografowanie przejawów czułości wśród dzikich zwierząt. Przez ostatni 15 lat zebrał bardzo dużo wspaniałego materiału, który od roztopi lód na najzimniejszym sercu.

Zwierzęca czułość to poboczny temat prac Gorana Anastasowskiego. Przy okazji swoich podróży i realizowania zdjęć dzikiej przyrody, szuka zwierząt, które się przytulają, głaszczą czy opierają o siebie. Wszystkie te zdjęcia mają bardzo pozytywne i ciepłe przesłanie – wzajemne dbanie o siebie jest zapisane w genach każdego żywego stworzenia.

Przez zdjęcia portretowe zwierząt, Goran chce pokazać ich unikalne cechy i charakter. Każda para wygląda inaczej, aczkolwiek pięknie. Wiele zdjęć powstało w ogromnym ogrodzie zoologicznym na północy Macedonii, w Skopje. Znajdują się tam przedstawiciele 85 różnych gatunków, co stanowi do Anastasowskiego doskonałe pole do studiowania emocjonalności ponad 500 okazów.

Na wielu zdjęciach widać relację dorosłych zwierząt z młodymi, przeważnie matkami. Podkreśla to po raz kolejny potrzebę dbania o potomstwo, która jest pierwotna, naturalna. W kadrach Gorana doszukamy się nie tylko czułości rozumianej przez tulenie, ale też naukę i opiekę. Zadaniem dorosłych zwierząt jest nie tylko zaopiekowanie się małymi i zapewnienie im bezpieczeństwa oraz pożywienia, ale też przekazanie im wiedzy na różne tematy, umożliwiające przeżycie. Reszta to kwestia instynktu.

Zdjęcia Anastasowskiego zostały niejednokrotnie docenione. Jest on nie tylko znany w mediach społecznościowych, gdzie liczni obserwujący wyrażają podziw dla jego wprawnego oka, ale też zdobył wiele wyróżnień i nagród w konkursach fotografii przyrodniczej.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)