Miłośnicy aparatów otwierają szkołę naprawy. Brakuje mechaników precyzyjnych

Miłośnicy aparatów otwierają szkołę naprawy. Brakuje mechaników precyzyjnych

Miłośnicy aparatów otwierają szkołę naprawy. Brakuje mechaników precyzyjnych
Marcin Watemborski
19.03.2021 08:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:30

Zawód mechanika precyzyjnego, który będzie w stanie naprawić nasz stary aparat tradycyjny, powoli wymiera. Coraz mniej jest zakładów, do których możemy oddać ukochany korpus. Finowie mają tego dość i chcą otworzyć szkołę, w której będą uczyli naprawy aparatów.

Camera Rescue to fińska firma zajmująca się naprawą aparatów. Obecnie prowadzi rekrutację techników i mechaników precyzyjnych, których zadaniem będzie nauczanie studentów nie tylko jak naprawiać aparaty tradycyjne, ale również jak robić części i dbać o konserwację. Brzmi to wspaniale!

Ekipa chce pozyskać 8 studentów na 4-miesięczny kurs poświęcony w całości podstawom serwisowania aparatów, testowania ich oraz konserwacji. Ci, którzy wykażą się największym zakręceniem na temat technologii, przejdą do kolejnego kursu. 2-letnie szkolenie będzie miało zapewnić im tytuł mechanika precyzyjnego.

Obraz

Kurs odbędzie się w miejscowości Tampere (2 godziny drogi od Helsinek), a studencie będą musieli mieszkać na miejscu. Nabór trwa do 22 marca 2021 roku. Ci, którzy zdadzą egzaminy po kursie, otrzymają pracę w zakładzie oraz pensję. Jeśli jesteście zainteresowani, rzućcie okiem na stronę Camera Rescue i śmiało aplikujcie!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)