”Miłosny lasek” koło Trzebnicy: Na zdjęciu widać serce

”Miłosny lasek” koło Trzebnicy: Na zdjęciu widać serce
Źródło zdjęć: © © Robert Neumann / FORUM
Marcin Watemborski

25.11.2019 06:28, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam takie smaczki polskiego krajobrazu. Niedaleko Trzebnicy w województwie dolnośląskim znajduje się magiczne miejsce, zwane ”Zagajnikiem miłości” lub ”Miłosnym laskiem”. Patrząc na nie z perspektywy lotu ptaka, widać kształt serca.

”Miłosny lasek” znajduje się w Skaraszynie, czyli między Wrocławiem, a Trzebnicą. ”Zagajnik miłości” jest pięknym przykładem na to, że człowiek i natura potrafią współdziałać. Skąd taka nazwa? To proste!

Drzewa są ułożone tak, że z wysokości tworzą kształt serca. Dookoła nich obecnie są pola rzepaku, które w okolicach maja przybierają intensywnie żółty kolor. Teraz, jesienią, lasek otaczają piękne zielenie, które sfotografował Robert Neumann z agencji FORUM z drona.

Obraz

Co ciekawe – nie zawsze dookoła było tak pięknie. Właściwie co roku wygląd okolic lasku się zmienia, ponieważ rolnicy zmieniają rośliny tam uprawiane. Zagajnik został uformowany dopiero po II wojnie światowej. W czasach PRL te ziemie były stale eksploatowane pod zarządem PGR. Na początku lat 90. XX wieku, lasek miał ostrzejsze rogi i swoim kształtem bardziej przypominał literę ”V”.

Jeśli będziecie na Dolnym Śląsku, koniecznie wpadnijcie do ”Miłosnego lasku”. Znajdziecie go 20 kilometrów za Wrocławiem, a 10 przed Trzebnicą, jak na mapce wyżej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)