Miniaturowe planety stworzone domowym sposobem i drogą kamerą

Miniaturowe planety stworzone domowym sposobem i drogą kamerą

Miniaturowe planety stworzone domowym sposobem i drogą kamerą
Marcin Watemborski
07.02.2020 08:57, aktualizacja: 26.07.2022 15:00

Thomas Blanchard zajmuje się kręceniem artystycznych filmów wideo. Do swojego ostatniego dzieła wykorzystał kamerę RED Helium za 120 tys. złotych i kilka innych drogich gadżetów. Sama produkcja ”miniaturowych planet” była znacznie tańsza.

Widzieliśmy już wiele filmików opartych na gęstości płynów i ich zachowaniu, jednak ten ma w sobie coś magicznego, wręcz hipnotyzującego. Na podstawie zabaw z olejem, tuszem, farbami oraz mydłem, Thomas Blanchard stworzył kompletnie nowe światy, które z pewnością mogłyby pojawić się w filmach o podboju kosmosu.

Ten eksperyment pokazuje nie tylko genialną pracę operatora, ale ciekawe zjawisko poruszania się płynów w zależności od ośrodka, w którym się znajdują. Zwróćcie uwagę, jak niesamowicie wyglądają krople, wewnątrz których płyn porusza się w przeciwnym kierunku do głównego. Sprawia to wrażenie, że te ”miniaturowe planety” krążą wokół własnej osi. Coś pięknego!

Mimo tego, że takie nagranie z powodzeniem można zrealizować w niższej rozdzielczości, mniej zaawansowanym sprzętem, Thomas Blanchard postanowił wykorzystać kamerę RED Helium (120 tys. złotych na polskim rynku), które nagrywa wideo 8K oraz obiektywy Canon MP-E 65 mm f/2.8 1-5X Macro i Canon EF 100 mm f/2.8L Macro IS USM. Ostateczna wersja filmu została przeskalowana do rozdzielczości 4K.

Zwróćcie uwagę na podłożone dźwięki autorstwa Velvet Coffee, które nadają dramatyzmu temu kolorowemu podbojowi fikcyjnego kosmosu. Całość po prostu pochłania widza. Polecam obejrzeć to na dużym monitorze lub nawet projektorze – efekt jest genialny!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)