Miniaturyzacja aparatu czy tematu zdjęcia? A może obydwu?

Miniaturyzacja aparatu czy tematu zdjęcia? A może obydwu?

Miniaturyzacja aparatu czy tematu zdjęcia? A może oba?
Miniaturyzacja aparatu czy tematu zdjęcia? A może oba?
Jacek Siwko
05.08.2011 06:33, aktualizacja: 01.08.2022 14:34

Photojojo przedstawiło na swojej stronie nowy aparat z przekrzywionym obiektywem, dającym możliwość eksperymentowania z efektem miniatury, czyli tzw. efektem tilt-shift. Niby nic nowego, a jednak warto mu się przyjrzeć z bliska. Jest to bowiem aparat kompaktowy, którego obiektyw pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości w dowolnym punkcie obrazu. Krótko mówiąc: dużo radości, a wszystko zamknięte w pudełku wielkości telefonu komórkowego.

Photojojo przedstawiło na swojej stronie nowy aparat z przekrzywionym obiektywem, dającym możliwość eksperymentowania z efektem miniatury, czyli tzw. [efektem tilt-shift](http://fotoblogia.pl/search/?q=efekt+tlit shift). Niby nic nowego, a jednak warto mu się przyjrzeć z bliska. Jest to bowiem aparat kompaktowy, którego obiektyw pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości w dowolnym punkcie obrazu. Krótko mówiąc: dużo radości, a wszystko zamknięte w pudełku wielkości telefonu komórkowego.

Nowy produkt Photojojo ułatwi uzyskanie pięknego efektu tilt-shift nie tylko na zdjęciach, aparat wyposażono bowiem w funkcje nagrywania filmów (w wielkości 640 x 480 AVI przy prędkości 15 klatek na sekundę). Tilt-Shif Camera to z pewnością propozycja dla ludzi lubiących eksperymenty (na przykład wielbicieli lomografii). Za równowartość 149 dolarów (ok. 450 zł) nie można oczekiwać cudów, ale jakość oferowana przez nowy kompakt powinna zadowolić fanów miniaturyzacji - zarówno tej sprzętowej, jak i na fotografiach.

Obraz

Dzięki nowemu gadżetowi pozbędziemy się problemu długotrwałej obróbki w Photoshopie, choć ze stosowaniem efektu miniatury należy uważać. Posiadając aparat oferujący jedną funkcję, pamiętajmy, że nie wszystko nadaje się do fotografowania właśnie w ten sposób. Niektóre tematy zwyczajnie nie wyglądają tak jak należy, kiedy przedstawi się je w miniaturze, ale to już pozostawmy w kwestii gustu. Gadżet można zamówić ze strony producenta, na której są również znaleźć szczegóły techniczne omawianego modelu.

Obraz

Źródło: Photojojo.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)